Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszuści ukradli mieszkańcowi Lublina blisko 30 tys. złotych. Podawali się za pracowników administracji

W środę starszy mieszkaniec Lublina został okradziony przez dwie osoby podające się za pracowników administracji. Mężczyzna stracił blisko 30 tys. złotych oraz drogi zegarek.

Wczoraj 78-letni mieszkaniec Lublina został zaczepiony przed klatką schodową przez kobietę podającą się za pracownika administracji osiedla. Kobieta powiedziała mężczyźnie, że musi wejść do mieszkania, ponieważ doszło do awarii wodociągu i odpływu.

Po chwili zjawił się mężczyzna, który oświadczył, że również jest ze spółdzielni. Kobieta powiedziała 78-latkowi, aby przez kilka minut spuszczał wodę w brodziku. Po pewnym czasie oszuści powiedzieli, że muszą wyjść sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Tuż po opuszczeniu przez nich mieszkania zaniepokojony 78-latek postanowił sprawdzić swoje oszczędności. Wówczas okazało się, że zginęło mu blisko 30 tys. złotych oraz drogi zegarek. O całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. rolnik co nieznalazł żony

    pieniądz w skarpecie to martwy pieniądz. Pieniądz musi żyć, tak powiedział…

    • a co ??? miał oddać na polisolokatę, które jeszcze ze 3 lata temu zakładali…a potem sie okazywało, że to 10 letnia…i jak chce wypłacić po 3 latach to straci 50% oszczędności…

  2. nie wie stary dziad,że kasę trzyma się w banku?

    • Też będziesz starym dziadem, będziesz miał prawo trzymać kasę gdzie chcesz, być dalej burakiem itd.

  3. Czepiacie się dziadka a on może dla „wnuczka” trzymał, ale hydraulik był szybszy?