Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ostre wypowiedzi po odrzuceniu oferty PZL Świdnik w przetargu na śmigłowce dla armii – To przejaw skolonizowania Polski

Nie milkną echa po wyborze francuskiej oferty na dostawę 70 śmigłowców dla polskiej armii. Niepokój wzbudza przede wszystkim fakt, że procedura wyboru została utajniona. Politycy, związkowcy a także lokalni samorządowcy nie szczędzą ostrych słów po decyzji MON-u.

35 komentarzy

 1. Czy to był przetarg na śmigłowiec dla polskiej armii czy przetarg na ratowanie psełdo polskiego przemysłu. Jeśli mowimy o przetargu na śmigłowiec to francuska propozycja jest najlepsza

  • Tak jak i twój komentarz jest najlepszy.Kto cie zrobił pustaku.Ile ty masz lat ???Jak tak dalej będzie rządzony kraj , to będziemy uzależnieni od wszystkiego.A taki cymbał jak ty będzie twierdził , że tak ma być.

  • Skąd wiesz, że jest najlepsza? Parametrami przedstawianymi w necie bardzo się nie różnią.Dlaczego utajniono kryteria wyboru? Dlaczego w przetargu nie zaznaczono, że oferent ma stworzyć nowe miejsca pracy w Polsce?

  • W czym najlepsza ? AW posiada większy śmigłowiec w swojej ofercie, jeśli liczyła się wielkość.

  • Niestety to prawda biorąc pod uwagę parametry czysto techniczne. Ja nie liczyłem, że wybiorą nieprzetestowany w boju AW – raczej spodziewałam się wyboru firmy Sikorsky. Ale Francuski karakan??? Inną sprawą jest to, że gdybym musiał w dwa lata wyprodukować te helikoptery bo taki jest warunek dostawy to bym jako manager zakładu „na rzęsach stanął” i to wyprodukował. Prosta sprawa albo jedziemy ostro a ja płacę super premie za termin albo nikt nie ma roboty. Jednak obawiam się, że wszyscy z góry założyli, ze MON wybierze polską firmę i zwyczajnie postanowili poluzować pośladki i opuścić spodnie.

   • Już wyśmienity polski przemysł zbrojeniowy starał się wyprodukować podwozia do haubic. Tak produkował, kasę brał i dalej produkował, i były takiej wyśmienitej jakości, że trzeba było je w Korei Płd. kupić co by się haubica przy strzelaniu nie rozpadła.

  • Jakiego polskiego ?? Przecież zakład należy i wchodzi w skład włoskiego kapitału. Już związkowcy zapomnieli dla kogo ,,pracują” ?

 2. Brawa dla Burmistrza Świdnika za głośne mówieni prawdy. Ten przetarg i wybór to kpina.

 3. A najgorsze jest to, ile osób zabiera w tej sprawie głos, kompletnie nie znając tematu i zasad przeprowadzania procedur przetargowych, ustawy Pzp czy dyrektyw unijnych!!!

  • Problem w tym, że przetarg, a właściwie rozstrzygnięcia komisji przetargowej, utajniono. Oficjalna wiadomość – wymagania spełnia tylko Caracal. A gdzie protokół z oceny? Gdzie wykaz kryteriów, które spełnił francusko-niemiecki wynalazek a dwa pozostałe nie? Tutaj akurat, szanowny kolego (lub koleżanko), wybór był czysto polityczny, nie merytoryczny. Wszyscy wiemy, że Tusk miał takie szanse zostać prezydentem UE bez głosów Niemców i Francuzów jak Magdalena Ogórek na wygranie wyborów prezydenckich. Komorowski z kolegami z PO spłaca pieniędzmi polskiego podatnika swój partyjny dług wdzięczności. I tyle w tym temacie.

 4. Lubelszczyzna głosuje na pisuarów, to śmigłowce wyprodukuje ktoś inny, proste.

 5. najwyższy czas aby się pakować i zmieniać obywatelstwo, chory kraj, lepiej dać innym niż swoich wspierać… ech takie rzeczy tylko w Polsce…

 6. Ale co was dziwi? wszystko zostało przedstawione jasno przedstawione. PZL nie spełnił wszystkich podstawowych wymogów, jakie postawił MON. Chcieli w 2 lata. PLZ mówi, że zrobi w 4. Chcieli uzbrojone PZL mówi, że mogą dać bez uzbrojenia. I jeszcze kilka takich, no to jak można buczeć o przegranym przetargu ?! Chcecie zieloną wieżę stereo a ktoś wsadza ci w łapę niebieskie radio tranzystorowe a ty pewnie mówisz „jak wspaniale! dziękuję! przecież wyprodukowane w Polsce!” Sorry…mnie tu nic nie dziwi. Niezdognośc była prawie na każdym szczeblu, PZL nie ma prawa nawet pisnąc.

  • Przez te wszystkie lata komuny i żydo komuny Polacy stali się biedakami i pariasami w swoim kraju . Pokażmy w końcu kto tu rządzi.Pierwsza okazja wybory prezydenckie RP

  • Udowodnij swoją tezę…

 7. Przecież to jest skok na kasę Polaków w biały dzień. Chcą nas zgnoić do reszty, żebyśmy się nie ponieśli przez następne 100 lat.

 8. Jeżeli wybory wygra strażnik żyrandola i po , pierwszą ustawę którą podpisze, będzie sprzedaż Lasów Państwowych by wypłacić obiecane odszkodowania żydom. Renty już im im wypłaca Nasz Kraj za krzywdy wyrządzone przez nazistów. Warunkiem przyjęcia do unii było rozpieprzenie całej gospodarki Polski, Rudego już nagrodzili za perfekcyjne trzymanie się planu niszczenia, a Gajowy z po-paprańcami dokończy dzieła. Stadiony i igrzyska zamiast chleba to czeka Polaków- jeśli w wyborach na ta się zgodzicie.

 9. Jak zaoferują helikopter spełniający wymagania, czyli m.in. większy, to może wtedy wygrają przetarg…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo