Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ostatnie markety Tesco zmieniają logo na Netto. Transformacja właśnie dobiega końca

Duńskiej sieci Netto pozostały do przebudowania już ostatnie obiekty po marketach Tesco. Prace mają się zakończyć w przyszłym miesiącu.

W przyszłym miesiącu ma się zakończyć proces transformacji marketów Tesco w sklepy Netto. Tym samym wszystkie zakupione przez duński koncern Salling Group obiekty będą działały już pod nowym szyldem. Prace nad ich dostosowaniem do nowego formatu przebiegają bardzo szybko. Sieć tygodniowo potrafi otwierać nawet po kilkanaście sklepów.

Początkowo, po sfinalizowaniu transakcji, obie sieci funkcjonowały równocześnie. Dopiero 31 października 2021 r. nastąpił koniec 25-letniej historii sieci Tesco w Polsce. Tego dnia zamknięte zostały ostatnie sklepy pod tym szyldem. W naszym regionie w nowych barwach działają już obiekty w Terespolu, Włodawie, Łęcznej, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Dęblinie, Opolu Lubelskim, Kraśniku czy Biłgoraju. W najbliższych dniach dołączy do nich Lubartów. Netto w budynku po dawnym Tesco, zostanie otwarte w czwartek 24 lutego.

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tempem, w jakim przebiega proces konwersji sklepów Tesco na Netto. Dzięki niej rozbudujemy siatkę sklepów aż do 650 placówek, co przełoży się na wzmocnienie naszej pozycji na polskim rynku. W efekcie jeszcze więcej klientów będzie mogło korzystać z szerokiej oferty Netto, którą wyróżnia atrakcyjny stosunek ceny do jakości – mówi Patrycja Kamińska z Netto Polska.

Netto wywodzi się z Danii, gdzie powstało w latach 80. W Polsce funkcjonuje od 1995 roku, kiedy to w Szczecinie otworzony został pierwszy sklep tej sieci.

7 komentarzy

  1. szkoda że nie w lublinie

  2. Tesco to był jedynie gnit handlowy, najgorsze produkty, na poziomie Kaufland, Lidl Leclerc – same dno dna a teraz Netto zbiera gnój spożywczy i podaje jako komunę 😛

  3. W Łęcznej działający? Gdzie?

  4. A co z byłym Tesco w Radzyniu Podlaskim
    ???

  5. w Nowym Targu byłem w Netto i polecam 🙂

  6. Głośna sprawa jek netto dyskryminuje polskie produkty. Nie kupię nic w netto.

  7. Nie polecam tego sklepu niby się nazywają netto a ceny towaru są brutto

Z kraju

Polityka i społeczeństwo