Osiem zarzutów dla 25-latka po wizycie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

25-latek z gminy Zakrzówek usłyszał szereg zarzutów po wizycie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Mężczyzna odpowie m.in. za grożenie lekarzowi i ratownikowi pozbawieniem życia i pobiciem oraz za próbę wręczenia policjantom łapówki.

W minioną niedzielę wieczorem kraśniccy policjanci interweniowali w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W terenie kraśnickiej placówki medycznej przebywał nietrzeźwy 25-letni mieszkaniec gminy Zakrzówek.

Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak przewrócił się i z bólem głowy żona przywiozła go do szpitala. W pewnym momencie mężczyzna stał się agresywny w stosunku do przeprowadzającego wywiad ratownika, to właśnie jemu oraz lekarzowi dyżurnemu zaczął grozić pozbawieniem życia i pobiciem. Zbił też głową przeszklone drzwi.

Policjanci interweniujący na miejscu musieli obezwładnić mężczyznę i użyć kajdanek. Mimo tego 25-latek nadal znieważał mundurowych i groził. Na koniec zaproponował policjantom 300 złotych łapówki, aby go wypuścili. Mężczyzna miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu.

Mieszkaniec gminy Zakrzówek usłyszał już osiem zarzutów, a Sąd Rejonowy w Kraśniku do czasu wyjaśnienia sprawy wczoraj zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyzna musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy oraz personelu medycznego, wywieranie wpływu na funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności, a także za złożenie propozycji łapówki 300 złotych dla policjantów i zniszczenie mienia na kwotę 1700 złotych.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

18 komentarzy

  1. Skoro za swoje uwolnienie zaproponowal tylko 300 zeta, to sprawa nie jest powazna. Skonczy sie na zawiasach albo pracach spolecznych.

  2. Co za gałgan jeden szkoda że ta szyba nieucieła mu tego pustego łba 🙂 zakrzuwek i wszystko jasne

  3. A mówili że u nas nie łapio.

  4. XDDD co za dzban

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!