Organizują szkolenie z samoobrony dla kobiet. Nauczą, jak uchronić się przed gwałtem

Klub sportowy Shootfighters Lublin w przyszłym tygodniu organizuje szkolenia, w trakcie których kobiety nauczą się, w jaki sposób bronić się w sytuacjach zagrożenia gwałtem. Co ważne, zajęcia są darmowe.

We wtorek i czwartek 1 i 3 października w Lublinie odbędą się darmowe szkolenia z samoobrony. To odpowiedź m.in. na zdarzenie, o którym pisaliśmy w tym tygodniu. W centrum Biłgoraja do idącej przez miasto kobiety podeszło dwóch mężczyzn, którzy przemocą zaciągnęli ją w ustronne miejsce i usiłowali zgwałcić. Jeden z mężczyzn stanął na czatach i obserwując okolicę pilnował, czy nikt się nie zbliża. Drugi w tym czasie, dopingowany przez kolegę, przycisnął kobietę twarzą do ściany, zakrył jej usta, aby nie krzyczała, następnie zrywając z niej ubranie usiłował doprowadzić do współżycia. Poszkodowana się nie poddała i stawiając stanowczy opór udało jej się uniknąć zgwałcenia. Sprawcy zostali właśnie skazani na kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dlatego też głównym tematem szkolenia będzie radzenie sobie w sytuacji napaści na tle seksualnym. Instruktorzy nauczą uczestniczki jak się zachować, aby wyjść cało z takiej opresji. Kurs zapewni dobre przygotowanie motoryczne, psychologiczne oraz techniczne. Należy wiedzieć, że odpowiednie zachowanie, umiejętności oraz posiadanie tzw. asa w rękawie, pomogą wyjść z opresji cało, a w wyjątkowych sytuacjach nawet mogą pomóc w uratowaniu zdrowia i życia.

Organizatorzy oprócz bezpłatnych zajęć zapewniają świetną atmosferę. Program zajęć obejmuje dużą dawkę ćwiczeń na brzuch, nogi i pośladki. Uczestniczki popracują nad rozciąganiem, gibkością, siłą i wytrzymałością. Co najważniejsze, zostaną też przygotowane do realnej skutecznej samoobrony. W sposób profesjonalny będzie im przekazana wiedza, w jaki sposób bronić się w sytuacjach zagrożenia gwałtem, co zrobić w takich momentach, jak się zachować, a także jakie techniki stosować aby wyjść z opresji cało. Początek treningów zaplanowano na godzinę 20:30. Informacje związane z zapisami na profilu organizatora, czyli MMA Lublin Poland.

(fot. materiały organizatora)

2 komentarze

  1. U nas w Lublinie Polszy mordobicie na ulicy jest na okrągło. Idziesz główną ulicą w centrum, nagle ktoś cie opluje. Okładanie pięściami sąsiada w głowe tutaj standard. Nie wiem po co wogule o tym pisać, to nasza regionalna tradycja.

  2. Brzytwa w damskiej torebce jest najlepszą i skuteczną samoobroną.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie