690 680 960

Organizują Charytatywny Maraton Pływacki. Imprezę uświetnią mistrzowie tej dyscypliny

Na początku lutego w Lubartowie odbędzie się charytatywna impreza dla wszystkich miłośników pływania. Jej celem jest pomoc dla sióstr z Rozkopaczewa, które chorują na rzadką chorobę genetyczną.

Lubartowski Klub Pływacki „Skalar” wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową Nr 3 im. Piotra Firleja organizują Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla…”. W tym roku impreza odbędzie się już po raz piąty, a jej celem jest pomoc dla Mileny i Moniki Koziej z Rozkopaczewa, które chorują na rzadką chorobę genetyczną.

Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla dorosłych adeptów pływania, jak też dla dzieci. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie już na basenie cegiełki w kwocie minimum 20 zł. Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na dalsze leczenie sióstr.

Tegoroczną imprezę uświetnią Bartłomiej Roguski, wielokrotny rekordzista Polski na 200 m stylem klasycznym. Z zaproszenia skorzystała także Sonia Bochyńska, m.in. wielokrotna złota medalistka Pucharu Świata pływania w płetwach, reprezentantka Polski w pływaniu na 50 oraz 100 m stylem dowolnym na arenie międzynarodowej przez 10 lat.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 02-03.02.2019 roku o godzinie 18:00 na Pływalni MOSiR w Lubartowie. Zapisy dla dzieci ruszają godzinę wcześniej. Dla wszystkich uczestników przewidywany jest ciepły napój, słodka przekąska oraz udział w loterii.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne, nadesłane)

Jeden komentarz

  1. z checia bym wystartowal ale jest zapuzna pora

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku