Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe samochody dla powiatowych ośrodków świadczących pomoc osobom niepełnosprawnym (zdjęcia)

17 stycznia w siedzibie Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów. Pojazdy otrzymały dwie placówki z terenu powiatu lubelskiego świadczące pomoc osobom niepełnosprawnym.

W październiku minionego roku Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie otrzymał z rąk Wojewody Lubelskiego promesę Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z przeznaczeniem na dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia pn. „Zakup samochodu do przewozu uczestników”. Już w grudniu 2018 r. samochód został zakupiony. Łączna wartość pojazdu to 158 000 zł.

Z kolei samochód dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu był współfinansowany przez PFRON z projektu pn. „Dobry dojazd” realizowanego w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” i Powiat Lubelski. Łączna wartość pojazdu to 153 000 zł.

Są to samochody nowe, wyprodukowane w 2018 r., przestronne, 9-osobowe, w pełni dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochody są podstawowym narzędziem pracy w tych placówkach. Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Matczynie świadczy usługi transportowe – codziennie dowozi na zajęcia 28 uczestników. Realizowane są także zadania z zakresu treningów samodzielności, które wymagają częstych wyjazdów poza teren Ośrodka. Placówka dowozi na zajęcia mieszkańców Powiatu Lubelskiego z gmin: Bełżyce, Niedrzwica Duża, Konopnica, Wojciechów.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu dowozi uczniów na zajęcia szkolne, edukacyjne i wychowawcze. Obejmuje opieką mieszkańców z terenu powiatu lubelskiego i opolskiego i świadczy usługi transportowe dla uczniów z gmin: Niedrzwica Duża, Borzechów, Krzczonów, Chodel i Strzyżewice.

(fot. PL)

27 komentarzy

 1. Producent stara się wyprodukować możliwie dobry produkt (inna rzecz, że jak najtańszym kosztem), ale przecież niepoświęcone nie będzie takie auto pełnić swojej funkcji równie dobrze, co obryzgane przez księdza. Co za chore zwyczaje… W poniedziałek samochody, we wtorek budynki, w środę ulice, a później jeszcze tylko szamba i studzienki.

 2. Czysta dyskryminacja. Gdzie imam.rabin i pop?

 3. A bez poświęcenia nie będzie jeździł?? Na ropę czy wodę święconą to lata??

 4. pierdxoli się wam juz z tymi klechami …zaczyna się to robić nie śmieszne a żałosne

  • Może sie i „pierdxol”, ale pomyśl 54 tysiące chłopa w kieckach (!), toż to już armia większa niż ilość naszych bohaterskich „misjonarzy” w Afganistanie.
   Ty wiesz ile dobra by zrobili, jakby im zamiast kropideł dać do rąk kałachy i pognać np. do odbicia Królewca???

 5. A komu przeszkadza że Ksiądz poświęcił pojazdy ? Szkoda Wam że z PO nikogo nie było i sobie zdjęć nie zrobił ? Grupa PO wolała sobie zdjęcia robić pod ratuszem i wstawiać na FB solidaryzując się ze Ś.P. Adamowiczem.

 6. W Nadzieja ,mnie przeszkadza …mamy państwo świeckie i „świecenie ” bądż co bądż pojazdów instytucji państwowej jest nie na miejscu ..tak samo jak .urzedy czy szkoły to nie miejsca do zawieszania symboli religijnych i deklaracji w co kto wierzy lub nie …to prywatna sprawa kazdego i nikogo to nie powinno interesować kto i w co wierzy …w domu morze sobie święcić co chce i wywiesza co chce

  • Ale przecież żyjemy w wolnym kraju – nie zabraniamy niczego nikomu – chcieli to sobie poświęcili, Ty też będziesz chciał być pochowany na cmentarzu Rzymsko-Katolickim – taki z Ciebie ateista jak ze mnie troil i hejter internetowy !

 7. i już czarodziej niezbędny

 8. Szczerze mowiac to czepiacie sie nie wiadomo po co.kazdy robi jak chce…ksiedza znam i mysle,ze z tymi komentarzami jestescie mocno niesprawiedliwi.to dobry i szlachetny czlowiek.

Z kraju