690 680 960

Opole Lubelskie: Uwierzyła w spadek po papieżu. Straciła niemal 4 tysiące zł

Policjanci opolskiej komendy poszukują sprawców dokonanego wczoraj oszustwa na spadek po papieżu. 74-latka, która padła ofiarą oszustów, uwierzyła napotkanej kobiecie oraz jej partnerowi, że otrzyma spadek po Janie Pawle II.

Policjanci opolskiej Komendy zbierają informacje, które pozwolą na ustalenie i zatrzymanie sprawców oszustwa dokonanego wczoraj oszustwa, którego ofiarą padła 74-letnia mieszkanka gminy Opole Lubelskie.
Jak wynikało z przekazu, do jadącej na rowerze w Woli Rudzkiej kobiety zwróciło się dwoje ludzi podróżujących granatowym Oplem Astra, którzy poinformowali ją, że otrzymała pokaźny spadek po papieżu Janie Pawle II. Ze słów napotkanych ludzi wynikało jednak, że aby ów spadek otrzymać, kobieta musi udowodnić swoją wiarygodność. Zasugerowali oni, że dowodem na to mogą być posiadane w domu oszczędności – informuje KWP Lublin.

Kobieta zostawiła rower i samochodem wraz z dwójką przybyszów pojechała do domu by udowodnić, że spełnia warunki otrzymania spadku. Na miejscu napotkani ludzie stwierdzili jednak, że okazana przez kobietę kwota tysiąca złotych jest zbyt niska.

74-latka wpadła na pomysł, że pożyczy pieniądze od pracującej w banku wnuczki. Kiedy oszuści uznali, że kwota 3700 złotych, jaką udało się uzbierać jest wystarczająca, powiedzieli, że muszą jeszcze pojechać z kobietą do proboszcza miejscowej parafii by ostatecznie zweryfikował jej wiarygodność.

Pod kościołem polecili, by pokrzywdzona wysiadła z samochodu i zaczekała na nich, gdyż muszą zaparkować pojazd. Gdy kobieta była już na zewnątrz, oszuści pospiesznie odjechali zabierając ze sobą pieniądze.
Sprawcami oszustwa byli: kobieta w wieku ok. 55 lat ubrana w długą wzorzystą spódnicę, ok. 160 cm wzrostu, ciemne włosy, chustka na głowie oraz kierujący Oplem Astra szczupły mężczyzna w wieku 40 – 45 lat w kaszkietówce.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości oszustów oraz świadków zdarzenia prosimy pod kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim tel. 81 8288210 – czynny całą dobę lub na telefon alarmowy 997 i 112.

2013-10-23 09:21:37
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas