Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Operator żurawia miał prawie 3 promile. Strażacy pomogli mu zejść na ziemię (wideo, nowe zdjęcia)

W piątek przed południem na budowie przy ul. Głębokiej interweniowała straż pożarna. Strażacy pomogli zejść na ziemię nietrzeźwemu operatorowi żurawia.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 11 na budowie przy ul. Głębokiej 18 w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od kierownika budowy, że operator żurawia znajdującego się na około 40 metrach ma problemy z wyjściem z kabiny.

Na miejscu wstępnie przekazano nam, że pracownik źle się poczuł, stąd potrzebna była interwencja strażaków, ponieważ mężczyzna nie był w stanie sam zejść na dół. Strażacy usiłowali dostać się do poszkodowanego za pomocą drabiny mechanicznej, jednak z kosza okazało się to niemożliwe. Dlatego na pomoc ruszyła również specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

 

Strażacy po kilkudziesięciu minutach bezpiecznie sprowadzili na ziemię operatora żurawia. Jak przekazał nam kom. Andrzej Fijołek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, mężczyzna miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Operator nie wymagał hospitalizacji.

Pracownicy przekazali nam, że mężczyzna przyszedł rano i wyglądał na trzeźwego, nic nie wskazywało, aby był po alkoholu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

33 komentarze

  1. Ten pewnie też rano autem dotarl

  2. Po szklanie i na rusztowanie!

  3. O pracy na dzwigach może zapomnieć i pewnie już zapomniał

  4. Oj lechu lechu alez se narobil…

  5. Praca na wysokości wymaga zachowania szczególnego bezpieczeństwa. Skrajna nieodpowiedzialność, jeśli potwierdzi się, że operator spożywał alkohol.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo