Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjeżdżała z posesji, potrąciła pieszą. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

W piątek po południu w Prawiednikach doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 12 w Prawiednikach pod Lublinem, na odcinku drogi pomiędzy Prawiednikami a Mętowem. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego i policja. Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku, piesza poruszała się chodnikiem i została potrącona przez kobietę wyjeżdżającą z posesji pojazdem marki Honda.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, w rejonie zdarzenia występują niewielkie utrudnienia z przejazdem.

Wyjeżdżała z posesji, potrąciła pieszą. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wyjeżdżała z posesji, potrąciła pieszą. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wyjeżdżała z posesji, potrąciła pieszą. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Art. 26.
  4. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
  5. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio podczas jazdy po placu, na którym ze względu na brak wyodrębnienia jezdni i chodników ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni.

  – o ile p. 4 jest raczej powszechnie znany, to ze znajomością punktu 5. bywa gorzej. Parkingi marketów, place stacji paliw, place parkingowe to nie są ulice po którym można jechać 50km/h, bo jechać powoli oznacza poruszać z prędkością pieszego.

 2. Ale jak , no jak kurla? Widocznośc na kilometr we wszystkich kierunkach a ślepa wiejska kapusta wjechała w pieszą.Prawko zabrane ślepej?

  • Pewnie zaszroniona, lub zaparowana szyba. Ewentualnie smartfon lub makijaż.

   • Albo taki kierowca. Większość kobiet nie ogrania tego co sie dzieje gdy samochód zaczyna sie toczyć-po co wsiadają więc za kierownicę? Tylko one wiedzą.

   • Piesza tłumaczyła, że oślepiło ją słońce.

   • Byłem świadkiem i było co innego, także prosze was ludzie o zamknecie tych kłapiacych buzi, brak slowa

  • Jezeli nie wiedza panstwo jaka byla sytuacja to prosze kulturalnie o zamkniecie gęby 😉

   • Proszę jeszcze o info po co była wzywana straż pożarna do tego zdarzenia ? To się więcej dowiemy i gęby zamkniemy !

   • Tak
    Gooowno mnie obchodzi ze byłaś świadkiem.
    Nie ty a niewinna postronna osoba została przez pewnie taka sama jak ty babę przejechana NA CHODNIKU wiec zamknij japę.
    Pieszy ma pierwszeństwo ma chodniku bez względu na wszystko. Widoczność jest niczym nie zakłócona wiec okoliczności są ważne tylko dla posiadaczy prawa jazdy z przypadku.
    Ta posiadaczka prawa jazdy powinna mieć je zatrzymane skoro nie widzi człowieka na pustej przestrzeni.
    Skończ już się kompromitować i wypisywać te idiotyczne denne komentarze…

   • Tyle masz wspólnego z kulturą co kierująca hondą z kierowcą. Potrącić pieszą na chodniku i tłumaczyć, że nie taka była sytuacja. Pogratulować głupoty.

 3. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Rozwydrzonym swoją rozpasaną bezkarnością posiadaczom prawa jazdy już nie wystarcza walenie w pieszych na przejściach. Zaczyna się nowa moda – rozjeżdżanie ich na chodnikach, kiedy w pobliżu nie ma akurat żadnego przejścia dla pieszych lub pieszego na nim. Tutaj Prawiedniki, a w poprzednim newsie Wąwolnica.

 4. No ale jak to? Na chodniku? Dla pieszych? Przeciez pierwszeństwo miała? Przecież nie musiała sie rozglądać. Przeciez nie musiała mieć instynktu zamozachowawczego! No cos podobnego!!!

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   No tak. Bo fakt, że piesi muszą często uciekać w popłochu z przejść dla pieszych to stanowczo za mało – trzeba im odebrać poczucie bezpieczeństwa także na chodniku. Pieszy nigdzie nie może czuć się bezpieczny, ma ciągle walczyć o przetrwanie.

  • Tez jestem zdania ze należy uczulać społeczeństwo w tym temacie.
   Prawo jazdy posiadają ludzie którzy nigdy nie powinni mieć prawa nawet do niego podchodzić. A co dopiero użytkować samochód.
   Świat zmienia się w dżunglę.
   Zostaje tylko liczyć że osoby z twoimi poglądami trafią kiedyś na kierowcę tira który też sądzi ze pierwszeństwo nic nie znaczy,to właściwie jedyna nadzieja dla normalnych ludzi przestrzegających przepisów i z predyspozycjami do kierowania pojazdami.

   „ale ludzie czy ktoś z was wlazłby pod jadący samochód tylko dlatego że ma pierwszeństwo”
   Baba wyjeżdża z posesji,druga idzie CHODNIKIEM-wystarczy inteligencja majonezu żeby wiedzieć kto tutaj zawinił-jak widać niektórych i to przerasta.

 5. Kiedyś dawnymi czasy, krążyło powiedzenie, że cmentarze sa pełne tych co mieli pierwszeństwo. To jest dalej aktualne. Nie bronie tu ani kierowcy ani pieszej bo nie wiem jak to faktycznie wyglądało, ale ludzie czy ktoś z was wlazłby pod jadący samochód tylko dlatego że ma pierwszeństwo ??????

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   To nie piesza wlazła pod jadący po ulicy samochód, ale samochód wjechał w idącą po chodniku pieszą.

   • A skąd wiesz?z artykułu?Piesza poruszała się chodnikiem i może wlazła w przeszkodę,której tam nie powinno być.Uznano to za potrącenie.Nie wiem jak było,ale większości komentujących dać kamienie i po sprawie.Co za społeczeństwo.Pewnie też sam samosąd na kierowcy co trzepnął małolata na przejściu bez żadnego ale,małolat zwiał,ale większość wyrok wydała.Popukajcie się w czoło.

 6. Nie jest istotne kto na kogo wlazł, istotne jest to, że kobieta/człowiek jest skazana na porażkę w starciu z samochodem i kobieta/człowiek powinna mieć instynkt samozachowawczy. Teoretycznie – samochód dostawczy bez kierowcy tyłem stacza się z pochyłości. Nie wiesz czy w środku jest kierowca – bo nie widać – cofniesz sie czy będziesz miał/ła pierwszeństwo i wleziesz pod ten pojazd ??? No jak ? wleziesz ?????

 7. Ta paniusia nie widzi chodnika ONA widzi wyjazd/wjazd ktory to dla ograniczonej masci pań i panów również oznacza miejsce do zaparkowania samochodu. I co z tego ze zastawia przejście pieszemu- wg nich chodnik się kończy przed wjazdem i potem zaczyna za wjazdem. TAK TAK wielu z was panowie nieraz parkowało w ten sposób zapominając że ten wjazd to jest chodnik, a wjazd/wyjazd z nazwy oznacza że słuzy do wjazdu/wyjazdu a NIE do parkowania na nim które to parkowanie uniemożliwienia przejscie pieszemu.

 8. mam nadzieje że głupek pokryje wszystkie koszty + odszkodowanie