690 680 960

Opady deszczu ze śniegiem już w regionie. Możliwe oblodzenie dróg i chodników

Zgodnie z prognozami wkroczyliśmy niedawno w okres przedzimia. W sobotę nad ranem wystąpiły pierwsze opady deszczu ze śniegiem na północy, wschodzie i centrum woj. lubelskiego. Na opady samego śniegu przyjdzie nam poczekać do godzin późno popołudniowych i wieczornych.

W sobotę zachmurzenie będzie duże, w wielu miejscach całkowite z większymi przejaśnieniami, lecz bez szans na rozpogodzenia w regionie. Temperatura wyniesie od -1°C do 1°C w całym województwie lubelskim. Prognozowane są przez cały dzień opady przelotne deszczu ze śniegiem, a punktowo również mokrego śniegu po popołudniu. Odczucie chłodu potęgować ma umiarkowany wiatr z północy, którego prędkość nie przekroczy 30 km/h

Do naszej części Europy widać jak z północy nasuwa się obszar chłodniejszego powietrza arktycznego, obejmując obszar wschodniej Polski, Białorusi i zachodniej Ukrainy. W czasie weekendu pierwszy w tej jesieni okres wyraźnego ochłodzenia. Poza chłodniejszym powietrzem także pojawią się dość liczne opady, o niewielkiej, czasem umiarkowanej intensywności. Na wschodzie kraju ma padać jeszcze deszcz, czasem ze śniegiem, wieczorem i jutro przewaga mokrego śniegu w woj. lubelskim.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite. Około godziny 18 nad północną część regionu nasunie się strefa opadów śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Następnie obejmować ma kolejne powiaty położone na południu woj. lubelskiego. Prognozowane są w całym regionie opady śniegu przez całą noc. Temperatura wyniesie od -4°C do -2°C w Polsce wschodniej. Na drogach może być ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność. Możliwe oblodzenie dróg i chodników po dziennych opadach atmosferyczny i spadku temperatury do wartości ujemnych. Wiatr ma być słaby z północy i północnego-wschodu do 15 km/h.

Niedziela dalej zimna. Na termometrach zobaczymy od -3°C do -1°C. Zachmurzenie będzie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. W całym regionie występować mogą przelotne opady śniegu o charakterze konwekcyjnym. Będą jednak słabsze niż w nocy z soboty na niedzielę. Wiatr będzie słaby z północy i północnego-wschodu do 12 km/h. W wielu miejscach woj. lubelskiego zalegać ma w ostatni dzień weekendu kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna po nocnych i porannych opadach śniegu.

Noc z niedzieli na poniedziałek z ujemnymi temperaturami w całym regionie. Termometry pokażą od -5°C do -2°C. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Występować mają zanikające przelotne opady śniegu o niewielkim natężeniu.

30 listopada dalej chłodny z przymrozkami w ciągu dnia. Termometry pokażą od -4°C do -2°C. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i krótkotrwałymi rozpogodzeniami. Możliwe są słabe opady śniegu. Do końca listopada wysokość pokrywy śnieżnej oscylować będzie w przedziale od 2 cm do 5 cm. Najwięcej śniegu zalegać w centrum, północy i na południu regionu. Początek grudnia dalej chłodny i z przymrozkami.

Prawdopodobnie od 4 grudnia zacznie postępować wyraźne ocieplenie. Prognozy numeryczne wskazują, że z południa napłynie cieplejsza masa powietrza. Modele numeryczne są zgodne, że przynajmniej do połowy grudnia nie nadejdzie okres mrozów i intensywnych opadów śniegu do Polski. Częściej zamiast opadów mieszanych i śniegu padać ma deszcz, natomiast temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia. Tylko okresami nocami możliwe są przymrozki. Prognozy sezonowe wskazują, że czeka nas grudzień ciepły, ale okresami wilgotny.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej za okres od 28.11.2020 do 30.11.2020 dla woj. lubelskiego

(fot. MW)

9 komentarzy

 1. Oj się będzie działo 🙂 ……..

 2. Jakiego przedzimia? Kto normalny dziś słucha meteorologów? Ich wróżenia z fusów. Dziś pory roku się zatarły. Niema w Polsce wiosny, jesienią,zimy. Jest pora sucha upalna i bezśnieżna deszczowa zima .

 3. Apokalipsa!!!
  Jeszcze niech węgieł przywiozą na wieś to i wojna będzie.
  Artykuł godny nagrody Pulitzera. Co za napięcie, dramaturgia.

  • Można pominąć tematykę pogodową, jeżeli nie interesuje. Są osoby, które z zaciekawienie przeczytają ;).
   Miłej soboty.

 4. Drogowcy przeczytali ? Bo ponoć są zaje….scie przygotowani do zimy ,wiec nie mamy się czego obawiać .Profilaktyka ,sypanie piaskiem i solą przed opadami i zapowiadanym oblodzeniem czy sliskoscią posniegową itd….ups ,chyba mnie trochę fantazja poniosła ,bo wiadomo jak będzie, czyli standard; jak już się narozbija kupę aut po rowach i zakrętach ,to jasnie państwo wyjadą „usuwać skutki „.Slowo profilaktyka w ich pracy nie istnieje

 5. Wczoraj piaskarki nie wyjechały w pore, zginąl człowiek na DW835. Czy kierownictwo ZDW jest z siebie dumne? Oszczędziiście sobie pieniądze na świąteczne premie? Przypomnijcie sobie o tym jak będziecie siedzieć z rodziną przy stole na święta, bo część ludzi ich nie dożyje.

 6. zxc ,do kogo ten apel ? Słyszałeś kiedyś żeby ktoś z tej firmy odpowiadał za jakiś wypadek ,który wydarzył sie ewidentnie przez ich zaniedbanie czy nie posypanie na czas oblodzonej drogi ? Ja nie słyszałem i raczej nigdy nie spodziewam sie usłyszeć .Policja też nie lepsza ,jak wjedziesz w rów czy majac wiecej szczęscia w pole ,na oblodzonej jezdni ,to zamiast od razu udać się do siedziby firmy odpowiedzialnej za zimowe utrzymanie dróg i wręczyć im mandat ,przyjedzie do Ciebie i wręczy mandat Tobie ,za „niedostosowanie szybkosci do panujacych warunków ” wszystko na ten temat .I to wedlug nich jest jak najbardziej normalne ,bo przecież na oblodzonej i sliskiej jezdni można bez problemu „panować ” nad autem

 7. Uwaga Miszczowie prostej , „zderzakowcy ” i ci co im wiecznie pilno ,po raz pierwszy w tym roku spadł snieg .To takie białe co leci z góry zwykle każdej zimy i zaskakuje was co roku ,czym doprowadzacie do masowego wysypu tzw.zdarzeń drogowych

 8. i co zima zaskoczyła drogowców Vol. 2 ?

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie