Piątek, 03 maja 202403/05/2024
690 680 960
690 680 960

Olejki do brody – czy warto wybierać te droższe?

Zapewne już nieraz słyszałeś o olejkach do brody. Być może zastanawiałeś się, jaki sens ma nakładanie czegoś tłustego na brodę? Jakie to uczucie? Czy będziesz się cały lepił czy może jednak nie?

Zapewne już nieraz słyszałeś o olejkach do brody. Być może zastanawiałeś się, jaki sens ma nakładanie czegoś tłustego na brodę? Jakie to uczucie? Czy będziesz się cały lepił czy może jednak nie? Wokół stosowania olejków narosło sporo mitów. Warto jednak poznać fakty, aby przekonać się, jak jest naprawdę. Co daje stosowanie olejku do brody, czy warto po niego sięgać? Czy są pomiędzy nimi jakieś różnice i jak się zabrać za wybór oraz jak stosować? Tego dowiesz się już za chwilę.

Dlaczego warto używać?

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. O prawdziwości tego ludowego porzekadła przekonał się już niejeden brodacz. Olejek do brody, chociaż brzmi bardzo tłusto, to wcale naszej brody nie tłuści. Długie wchłanianie się produktu to coś, czego mężczyźni nie znoszą. Jednak z olejkami jest zupełnie inaczej. Olejki do brody szybko się wchłaniają, a przy tym wspaniale zmiękczają włosy na brodzie. Prawdziwą bowiem zmorą każdego brodacza są szorstkie, kłujące włoski. Stosowanie olejki do brody likwiduje ten problem. Włosy przestają być chropowate i jednocześnie od razu lepiej się układają.

Olejki do brody – czy warto wybierać te droższe?

Ważne jest również to, że olejek do brody nadaje się równocześnie jako olejek do skóry twarzy. Można więc bez obaw wmasowywać go we włoski oraz po włoski, to jest pod brodę na skórę. Dla utrzymania brody w dobrej kondycji jest wszak bardzo ważne utrzymanie prawidłowej kondycji cery.

Szybszy wzrost brody

Co prawda nie udowodniono tego naukowo, ale z doświadczeń wielu brodaczy i barberów wynika, że olejki są wspaniałymi produktami, które pobudzają zarost do szybszego wzrostu. Dzieje się tak, ponieważ podczas aplikacji wykonujemy masaż oraz ze względu na składniki. Wiele elementów składowych olejków do brody zawiera na przykład olej rycynowy, który doskonale wzmacnia włosy i pobudza je do szybszego wzrostu, dzięki czemu nasza broda jest pełniejsza, bardziej gęsta. Poza tym olejki nawilżają brodę, co z kolei zapobiega jej wysuszaniu, a w dalszej konsekwencji kruszeniu się i łamliwości.

Ponadto olejki poprawiają kondycję skóry, która odpowiada za wzrost włosków na brodzie. Jeśli jest zdrowsza, to chętniej i lepiej przyspiesza porost włosów. W olejkach do brody często też znajdują się olejki eteryczne, które idealnie pełnią funkcję naturalnych substancji poprawiających mikrokrążenie i pobudzających do wzrostu.

Jak stosować olejek do brody?

Stosowanie olejku do brody jest proste i nastręcza większych trudności. Każdy profesjonalny olejek zawiera instrukcję i dawkowanie, ale co do zasady, olejki stosuje się podobnie. Wystarczy zaledwie kilka kropel nałożyć na dłoń, a następnie równomiernie wmasować we włosy i pod brodę, starając się równocześnie dotrzeć palcami, masując delikatnie skórę twarzy i szyi. Olejek łatwiej aplikuje się, gdy broda jest jeszcze nieco wilgotna po myciu, ale nie jest to koniecznym warunkiem. Oczywiście im broda bardziej długa lub wysuszona, to będziemy potrzebować nieco więcej olejku. Najlepiej nakładać do dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wieczorem. Zobacz profesjonalne olejki do brody, których używają Barberzy.

Dwa świetne olejki:

https://www.fryzomania.pl/immortal-infuse-beard-olejek-do-brody-50ml.html

https://www.fryzomania.pl/proraso-wood-spice-olejek-do-pielegnacji-brody-30ml.html

Balsam

Jeśli nie odpowiada nam forma lub konsystencja olejku, to nadal możemy skorzystać z ich dobroczynnego działania. Wystarczy wybrać odpowiedni profesjonalny balsam do brody, który takie naturalne olejki posiada w swoim składzie w wysokim stężeniu. On również poprawi wygląd naszej brody i pomoże ją zagęścić.

Co znajduje się w olejku?

W tak zwanym olejku do brody zazwyczaj znajduje się mieszanka co najmniej kilku różnych olejków. Służy to zintensyfikowaniu działania tak, aby olejek był maksymalnie uniwersalny i wielofunkcyjny. Niektóre olejki zawierają dodatkowo silikony, inne mają wyłącznie naturalny skład. Olejek może pachnieć jak perfum za sprawą mieszanki zapachowej lub pachnących olejków eterycznych. Najpopularniejsze składniki olejków do brody to olejek arganowy, jojoba, rycynowy, kokosowy, z nasion słonecznika lub ze słodkich migdałów.