690 680 960

Okuninka: Spłonęły trzy hektary lasu. Z ogniem walczyło 19 zastępów straży pożarnej i dwa samoloty gaśnicze

W sobotę w Okunince pod Włodawą doszło do pożaru lasu. Ogień strawił około trzech hektarów drzewostanu.

Do pożaru doszło w sobotę około godziny 16 w Okunince pod Włodawą. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że płonie około trzech hektarów lasu. W akcji gaśniczej udział brało 19 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze.

Na chwilę obecną nie ustalono przyczyn pojawienia się ognia. Jedno jest pewne – w lasach występuje duże zagrożenie pożarowe. Leśna ściółka jest bardzo wyschnięta i wystarczy chwila nierozwagi aby doszło do pożaru na dużą skalę. W tej chwili niemal w całym województwie lubelskim występuje duże zagrożenie pożarowe. Pamiętajmy podczas pieszych wycieczek po lesie aby ostrożnie obchodzić się z ogniem.

2015-06-07 10:50:19
(fot. ilustr. lublin112.pl wideo http://tvwlodawa.pl/)

7 komentarzy

 1. Ludzie!!! – 112 mądrze napisało:”w lasach występuje duże zagrożenie pożarowe. Leśna ściółka jest bardzo wyschnięta i wystarczy chwila…”, wystarczy mocniej „przytrzeć” żonę, matkę, czy kochankę, a pożar jak na zawołanie. 🙂

 2. Zmień nick na Edyp kolego

 3. Pozdrowienia dla kolegów OSP i PSP za ciężką pracę w takim gorącym dniu.

 4. „Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że płonie około trzech hektarów lasu.” Może jakaś korekta by się przydała w tym zdaniu?

  • Mianowicie…

   • A mianowicie, że płonie około „trzy hektary lasu”, nie „trzech hektarów lasu”. Zdanie miałoby sens w obecnej formie, gdyby brzmiało „Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar około trzech hektarów lasu.” Pozdro.

    • I co chcesz przez to powiedzieć? Że to Ty przedstawiłeś ile ha lasów płonie a to co napisał Lublin 112 to fikcja i nie spalił się ani jeden ha bo napisali niestylistycznie? ….. Dla nas nie ma znaczenia jak to jest napisane bo czy „trzech” czy „trzy” trzeba gasić ….

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas