Okuninka pod specjalnym nadzorem. Policjanci sprawdzają, czy wszyscy noszą maseczki i zachowują bezpieczny odstęp

Policjanci, strażnicy graniczni a także pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mają pilnować, aby osoby przyjeżdżające nad jezioro Białe stosowały się do zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Działania mają trwać przez cały weekend.

W Okunince nad jeziorem Białym pojawia się coraz więcej osób. O ile zimna jeszcze woda jeszcze nie zachęca do kąpieli, to jednak wielu mieszkańców Włodawy, Lublina a także innych miejscowości naszego regionu przyjeżdża pospacerować czy też po prostu posiedzieć nad jeziorem lub zorganizować grilla. Część osób jednak nie przestrzega obowiązujących zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Władze powiatu włodawskiego zapowiedziały więc, że teren zarówno Okuninki, jak też okolice samego jeziora, będą pod szczególnym nadzorem policji. Jak podkreśla starosta włodawski Andrzej Romańczuk, zdrowie jest najważniejsze, dlatego przyjeżdżające nad wodę osoby powinny zakrywać usta i nos oraz zachowywać bezpieczne odstępy przy punktach handlowych.

Powiat włodawski jest jedynym powiatem w naszym regionie, w którym do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Dlatego też, aby ten stan utrzymać, starosta zapowiada, że przepisy będą surowo egzekwowane. W działaniach policjantów będą wspomagali pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz strażnicy graniczni.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Zaczyna się szukanie pieniędzy.

 2. Na *** sobie te maseczki pozakladajcie

 3. mialem tam jechać ale nie pojadę i nie dam im zarobić

  Pewnie mają przygotowane parę zestawów bloczków mandatowych na te ”żniwa „

 4. Maski zabijają

 5. Przyjadą buraki z całego województwa i pokazują jacy to oni cwani bardzo dobrze jeden z drugim dostanie po parę stówek to nauczy się rozumu, aby tylko egzekwowali nie było to co w ostatni weekend wolna amerykanka,

  • Głupi przyjmuje mandat a ten co czyta rozporządzenie na którego podstawie wprowadzono maseczki idzie wolny i uśmiechnięty. Dalej wierzysz w kary z sanepidu za brak maseczki ? W mikołaja pewnie też wierzysz ?

 6. O mój boże może obory nie będzie xD

 7. Narkotyki szlugi dla kupienia na każdym kroku milicja ślepa

 8. akcje w całym województwie powinny być

 9. Może policja zacznie odwiedzać minitargowiska. Np. na Braci Wieniawskich większość sprzedających i kupujących chodzi bez masek albo tylko na ustach bo przecież owoce trzeba powąchać i pokichać na nie.

 10. Szkoda tylko że we włodawskim starostwie przy obsłudze klienta nie noszą maseczek…. nad jeziorem, na powietrzu będą kontrole i kary, a w zamknietym pomieszczeniu oni nie muszą już maski założyć… Czyżby tam jakieś inne standardy i wytyczne obowiązywały ? Żenada i kompromitacja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport