Na konta przedsiębiorców z woj. lubelskiego trafiło już ponad 51 mln złotych

Ponad 51,3 mln złotych w postaci świadczeń postojowych trafiło już na konta przedsiębiorców i osób pracujących na umowach cywilnoprawnych z województwa lubelskiego. Wypłaty od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostało dotychczas ponad 25,7 tys. osób w regionie.

Większość z tych środków to wypłaty pierwszego świadczenia postojowego. Od kilku dni osoby, które otrzymały pierwsze postojowe, mogą już składać wnioski o wypłatę kolejnego. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się. Postojowe można otrzymać w sumie do trzech razy.

ZUS informuje, że przelewy ponownych świadczeń również ruszyły. Do tej pory w całej Polsce postojowe od ZUS otrzymało ponad 600 tys. osób na kwotę około 1,2 mld złotych.

– Wykonujemy gigantyczną pracę. W trzy tygodnie musieliśmy przygotować systemy informatyczne i przemodelować organizację. Przez ostatnie dni Zakład pracuje dniami i nocami, żeby jeszcze bardziej przyspieszyć wypłatę tych świadczeń – podkreśla prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

ZUS zachęca, aby wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej składać za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia. Informacje o tym, komu przysługuje postojowe i jak złożyć prawidłowy wniosek, są na stronie internetowej www.zus.pl.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Ta instytucja powinna przestać istnieć.
  Jeden wielki bałagan.Gromadząą dokumenty a później po raz kolejny chcą te same dokumenty. Znikają dokumenty. Przeżyłem to nie raz.

  • Spokojnie. Dokumenty przekazuje sie do urzędu prosząc o potwierdzenia na kopii. W razie twierdzenia urzędasa , ze nie przekazało sie. Okazuje die kopie. Ale nie do łapy urzędasa. Jak zgubil to gleba i niech szuka w swoim bardaku.

 2. 400000000000+ , wiadomo, najbogatszym trzeba pomagać, nie to co biednym. Niedługo będą dziedzice biczami smagać i targi niewolników wprowadzać, już teraz kupcie poradnik biznesowy „Jak się sprzedać”, edycja feudalna.

 3. … selekcja naturalna pseudofirm powinna nastąpić … co to za biznes co pada po miesiącu przestoju ? … każdy powinien mieć kasę na czarną godzinę … jak było dobrze to wille i suvy nikt się nie zastanawiał nad przyszłością ! … z kieszeni innych firm to łatwo rozdawać … zapłacimy wszyscy … wczoraj nowe auto a dzisiaj wyciąga łapy po pomoc !

  • najlepiej zlikwidować wszystkie prywatne firmy a właścicieli zamknąć albo powiesić. Tylko państwowe firmy powinny działać dla dobra narodu.

   • I super, nie będzie bezrobocia, nie będzie wyzysku, wolność i suwerenność.

  • Głos rozsądku

   @ps, w samo sedno.

   Ci co są zawsze pierwsi, by pouczać biednych, że trzeba „oszczędzać”, „szanować pieniądz”, „nie żyć ponad stan”, a kiedy przyjdzie kryzys – żyć z oszczędności, a nie wyciągać łapska po zasiłek, teraz sami wyciągają swoje łapska po pieniądze podatników.

   Ale chyba jeszcze bardziej zdumiewające jest to ,że ludzie, którzy w czasach koniunktury zarabiali po kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, po dwóch miesiącach koronakryzysu nie mają już pieniędzy i skamlą o pomoc państwa. To co oni robili z tymi pieniędzmi przed kryzysem? Ale no to pytanie odpowiedziałeś już Ty: wille, suvy, zagraniczne wczasy 4 razy w roku, leasingi, kredyty, słowem: szastanie forsą na prawo i lewo, jakby jutro miał się skończyć świat.

   Tymczasem, pracownikom już się kończą pieniądze, a o żadnej pomocy ani widu, ani słychu.
   – Jesteś bezrobotny od dłuższego czasu, a teraz jeszcze trudniej znaleźć pracę – nie dostaniesz nic.
   – Straciłeś pracę w czasie koronakryzysu – nie dostaniesz nic.
   – Obcięli ci etat – nie dostaniesz nic.

   Jak zwykle – socjalizm dla bogatych, kapitalizm dla biednych.

  • Jeśli nie pozwalają działać firmom, to muszą płacić

 4. Wniosek złożony dn.16.04.20 i do tej pory cisza, podobnie u reszty przedsiębiorców. Nie znam nikogo kto by dostał ta pomoc.

  • ja też, a tvp kłamczuszek mówił że w ciągu 24h, „ludzie są tak głupi że w to wierzą, naprawdę !

  • Wniosek złożony 06.04br, swiadczenie na koncie 15.04.Kolejny zlozony11. 05, świadczenie na koncie 14.05. Nie jest źle. Może pisales na Berdyczow. To czekaj tatka latka.

   • ja pisałam 6.04 i jeszcze nie mam nic…podałam po prostu numer tego konta z którego opłaty robię…a nie tego z którego na ZUS płacę…pani z ZUS dzwoniła i musiałam pisać oświadczenie, że to moje konto !!! a czyje ??? ojca Rydzyka czy jak ????

    • sprawdzą ci IP i nic nie dostaniesz

    • W moim przypadu to twoje twierdzenie się nie zgadza. Podalem numer innego konta, niż te co robie przelewy do ZUS Ii nie bylo problemów.

   • Jaki kolejny to co dwie pożyczki brałeś? Hahaha wiadomo że jesteś trolem i wciskasz kit

 5. ci co najwięcej psioczą na rząd pierwsi wyciągają łapy po forsę od „pisowskiego reżimu” – obłuda. Trzeba mieć honor i zasady.

  • nie nie, to rząd pierwszy wyciąga łapy po forsę, a dopiero później ,,pisowski reżim” oddaje ochłapy mówiąc jak wspiera przedsiębiorców – obłuda. Jaki honor… zasady ??

 6. cierpie za głupote

  A moja firma płaci mi 2250 brutto przeciez ponizej najnizszej krajowej i mam info że identyczny kontrakt podpisało minimum 50 osób, sobie sie nie dziwie przewaliłem 27 tysięcy na Stsy w 3 lata i potrzebuje jakiejkolwiek kasy ale reszcie sie dziwie bo sa ludzie co juz 2 lata tam pracują prawie za taką kwotę…

 7. DO REDAKCJI 112 ZAMIAST PRZEPISYWAĆ RZĄDOWE LAURKI NAPISZCIE ILE WNIOSKÓW ZŁOŻONO DO ZUS A ILE WNIOSKÓW ZOSTAŁO ZREALIZOWANYCH – CZYLI PRZEDSIĘBIORCY OTRZYMALI TZW.POSTOJOWE – TEGO WYMAGA RZETELNOŚĆ DZIENNIKARSKA

 8. Zlikwidować to badziewie. Nie korzystałem nigdy i nie skorzystam. Radzę sobie sam. Nie wyciągam ręki po jałmużnę.

 9. Złodzieje dostaną najwięcej.

 10. Nie pozyczki, tylko postojowe. W ZUS pozyczki sie nie bierze tylko PU P.

 11. Nie pozyczki, tylko postojowe. W ZUS pozyczki sie nie bierze tylko PU P.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET