690 680 960

Okradli cię? Być może to twoje przedmioty (zdjęcia)

Kryminalni z VII komisariatu zatrzymali dwóch sprawców czterech kradzieży na terenie Lublina. Mundurowi opublikowali zdjęcia przedmiotów z nadzieją, że zgłoszą się osoby, które je utraciły.

W miniony wtorek kryminalni z VII komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do trzech garaży i samochodu przy ul. Bocianiej. Łupem złodziei padły elektronarzędzia i narzędzia budowlane o wartości około 11 tys. złotych.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 35 i 36-lat, którzy w okresie od 29 października do 21 listopada br. dokonali 4 kradzieży z włamaniem. Mundurowi podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń odzyskali część skradzionego mienia, które wróciło już do właścicieli.

Co więcej, policjanci zatrzymali również 36-latka, który odpowie za paserstwo. Mężczyzna kupił od zatrzymanych sprzęt pochodzący z kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili również sprzęt budowlany, którego pochodzenia sprawcy nie byli w stanie określić.

Odzyskane elektronarzędzia czekają na właściciela w VII Komisariacie Policji w Lublinie przy ul. Wyżynnej. Policjanci apelują do osób, które w ostatnim czasie padły ofiarą przestępstwa i straciły sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia, a tego faktu nie zgłosiły na policję, aby zgłosiły się na komisariat w celu rozpoznania swojego sprzętu.

Włamywacze staną wkrótce przed sądem. Obaj w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli od nich na poczet przyszłych kar mienie o wartości ponad 12 tys. zł. Natomiast 36-latek odpowie za przestępstwo paserstwa. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!