690 680 960

Okradł ze znajomym budowę, na której wcześniej pracował. Łupem złodziei padły narzędzia budowlane (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali sprawców włamania i kradzieży sprzętu budowlanego. Jeden z mężczyzn w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków, drugi zaś posiadł przy sobie amfetaminę.

W ubiegły weekend na terenie gminy Wisznice nieznani sprawcy włamali się do nowobudowanego domu. Łupem włamywaczy padły narzędzia budowlane. Złodzieje ukradli m.in. szlifierkę, pilarkę, wyrzynarkę, młot udarowy oraz szereg innych narzędzi i niezbędnych na budowie przedmiotów o wartości niemal 10 tysięcy złotych.

Kryminalni z Wisznic ustalili, kto może stać za kradzieżą przedmiotów. Jak się okazało był to 38-letni mieszkaniec gminy Hanna, który pracował wcześniej na budowie oraz jego 32-letni znajomy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Białej Podlaskiej przez będących po służbie funkcjonariuszy bialskiej komendy zwalczających przestępczość przeciwko mieniu.

W momencie zatrzymania siedzący za kierownicą opla 32-latek z Białej Podlaskiej był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Co więcej wstępnie badanie potwierdziło, że 32-latek był po narkotykach. Od mężczyzny pobrana została krew do badań. Natomiast przy drugim z mężczyzn, 38-latku, policjanci ujawnili amfetaminę. Funkcjonariusze dotarli też do pasera skradzionych przedmiotów oraz odzyskali całość mienia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 38-latek odpowiadał będzie za włamanie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Zarzuty usłyszał również 28-letni paser. Wkrótce postępowanie obu mężczyzn oceni sąd.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Janusze fachowcy budowlańce z polecenia znajomych hahaha..teraz w kiciu cele wyremontują😂😂😂

  2. To tylko potwierdza kto pracuje na budowach ….oczywiscie są wyjatki ale wiekszość to patologia i złodzieje ,którym tylko oczy chodzą co by tu zaje….ać

  3. I dobrze zrobili. Pewnie pracodawca walił w ch… z wypłatą jak to bywa na większości budów.

  4. „Co więcej wstępnie badanie potwierdziło, że 32-latek był po narkotykach.”
    „był po narkotykach.” – Serio?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas