690 680 960

Minionej doby policjanci wystawili ponad 4,5 tys. mandatów za brak maseczki

W sobotę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że policjanci w całym kraju minionej doby wystawili 4 666 mandatów za brak maseczki. Do sądu zaś mundurowi skierowali niemal pół tysiąca wniosków o ukaranie.

W ciągu minionej doby policjanci z całym kraju nałożyli 4 666 mandatów za brak maseczki, 491 spraw będzie miało swój finał w sądzie, zaś 276 osób zostało pouczonych w związku z nakazem zasłaniania ust i nosa maseczką.

Od początku policyjnych działań w czasie pandemii mundurowi przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli dotyczących przestrzegania nakazów, zakazów i ograniczeń – zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi. Co więcej, od początku policyjnych działań nałożono już ponad 467 tys. mandatów, skierowano ponad 66 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 287 tys. osób pouczono.

Oprócz tego funkcjonariusze skontrolowali minionej doby 3 556 środków transportu publicznego, 12 113 obiektów handlowych oraz 163 miejsca organizacji wesel i 29 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki. Co więcej mundurowi skontrolowali niemal pół tysiąca hoteli, 1130 restauracji oraz 193 klubów fitness i siłowni. W ramach działań policjanci cały czas prowadzą kontrole osób przebywających na kwarantannach.

(fot. lublin112.pl)

52 komentarze

 1. Tolerancja ponad podziałami

  A nożownika znaleźli czy dalej proszą o pomoc ?

 2. Skątrolowali 12 113 obiektów handlowych i 3 kościoły

 3. Karać i wypisywać mandaty tak się zarabia na frajerach.

 4. Odmawiać gestapo-mandatów!

  -Mandat za brak maseczki po zmianie przepisów wciąż do podważenia!

  -Mandat za brak maski jednak nielegalny. Jest pierwszy wyrok sądu po zmianie rozporządzenia.

  Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim stwierdził, że karanie za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej nadal jest niezgodne z prawem, pomimo zmiany w przepisach, która miała naprawić przekroczenie przez rząd delegacji ustawowej przy wprowadzaniu obostrzeń epidemicznych.

  – Mamy pierwszy wyrok wywalający w kosmos karalność za brak maseczki po teoretycznie naprawionym stanie prawnym po 2 grudnia 2020 gdzie już niby nosić je musimy. Jednak nie musimy – informuje Aleksander Wala, przedsiębiorca prowadzący firmę w Rybniku. Przytoczył post adwokatki Magdaleny Wilk, która zajmowała się sprawą ukaranego mandatem mężczyzny w Mińsku Mazowieckim. 2 kwietnia sąd wydał wyrok umarzający postępowanie przeciwko ukaranem u mandatem.

  – Mamy to! Wyczekane, wywalczone, umorzenie postępowania w sprawie o brak maseczki za czyn po 2 grudnia 2020 r.! Czyli aktualne na chwilę obecną – pisze adwokatka Magdalena Wilk.

  Nakaz godzi w konstytucję

  „W olbrzymim skrócie […] Sąd oparł się na dwóch podstawowych argumentach:
  nakaz godzi w konstytucyjną wolność do poruszania się, a zatem powinien być wprost sformułowany w ustawie;
  ustanowienie generalnego nakazu obowiązującego de facto w całym kraju, a nie na wyszczególnionych obszarach stanowi przekroczenie delegacji ustawowej – napisała mecenaska w mediach społecznościowych zamieszczając jednocześnie postanowienie Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim z 2 kwietnia umarzające postępowanie przeciwko pewnemu mężczyźnie ukaranym mandatem za brak zasłony twarzy.

  • jest nieźle czyli nie jest źle

   stan umysły upartego jest niezmienny ale zaletą jest to, że naturalna selekcja eliminuje też jednostki słabe umysłowo

 5. Pijana cała plebania

  Kogo tym rozśmieszacie. W takim Janowie lubelskim wczoraj widziałem kilka osób bez maseczki. Na ulicy. Żenada

 6. I prawidłowo. Karać, karać i jeszcze raz karać.

 7. Maski nadal nie legalne. Policjantów łamiących prawo na zbity pysk powinnno się wywalić

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas