Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Okradali lubelskie dyskonty. Zabrali nawet wózek, żeby wywieźć łupy

Od blisko dwóch miesięcy okradali lubelskie dyskonty, aż w końcu wpadli. 24-letnia mieszkanka Lublina oraz jej 21-letniego wspólnik wkrótce staną przed sądem.

Policjanci z III komisariatu w Lublinie zatrzymali 24-latkę oraz 21-latka, mających związek z licznymi kradzieżami w lubelskich dyskontach.

Sprawcy kradli głównie sprzęt gospodarstwa domowego, a także inne przedmioty. Straty oszacowane zostały na łączną kwotę około 7 tys. zł.

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Młodej kobiecie przedstawiono 7 zarzutów kradzieży. Tyle samo zarzutów usłyszał jej wspólnik. Dodatkowo 24-latka odpowie za przestępstwo kradzieży rozbójniczej, ponieważ po kradzieży użyła przemocy wobec interweniującej kasjerki.

Kolejne zarzuty para usłyszała na komisariacie w Niemcach. Tam ich łupem padł robot kuchenny o wartości 800 zł, a także wózek sklepowy, który posłużył im do wywiezienia łupu.

Kamery monitoringu nagrały, jak 21-latek ładuje sprzęt do wózka i aby wyjść niepostrzeżenie, kieruje się w stronę wejścia, gdzie czekała na niego pilnująca drzwi wspólniczka.

Niebawem obydwoje odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś kradzieży rozbójniczej – do lat 10.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. 🙂 seba i karyna:-)

  2. ” lubelskie dyskonty … ” ? he he Co na to właściciele dyskontów ? Pewnie są w szoku , bo nie wiedzieli że nie są ich właścicielami , tylko miasto .

  3. a gdzie fotki i wideo?

  4. Coś mi tu chyba rodem ,,wróżących” pachnie, ale może się mylę. Jeśli tak to przepraszam.

  5. Bonnie i Clyde na miarę lublina

  6. to może publiczna chłosta na deptaku i upublicznienie wizerunku we wszystkich mediach oraz podanie pełnych danych osobowych do wiadomości uczciwych obywateli? Byłaby skuteczna i odstraszająca kara. A tak, wywczasy na koszt każdego z nas w luksusowym miejscu odosobnienia z ciepłą wodą, pełnym wyżywieniem, szybką i bezpłatną opieką lekarską no i co najważniejsze podszkolą się w swoim „fachu”.

Z kraju