690 680 960

Ofensywa drogowa w Chełmie. Miasto przeznaczyło 150 milionów złotych na budowę dróg (wideo)

Sześć inwestycji drogowych jest w obecnej chwili realizowanych na terenie Chełma. Miasto wyjaśnia, że to prawdziwa ofensywa drogowa. Trwają też przygotowania do przebudowy kolejnych czterech ulic.

Władze Chełma przedstawiły szczegóły realizowanych przez miasto inwestycji związanych z infrastrukturą drogową. Obecnie prowadzonych jest sześć zadań o wartości 150 milionów złotych, przy których każdego dnia pracuje ponad 200 osób. Po ich zakończeniu powstanie 12 kilometrów nowych dróg. Jak tłumaczą urzędnicy, Chełm zamienił się w wielki plac budowy a w mieście prowadzona jest prawdziwa ofensywa drogowa.

Największe przedsięwzięcie, na które kierowcy z Chełma i nie tylko czekali od wielu lat, to przebudowa drogi krajowej nr 12. Jest to odcinek o długości niemal 8,5 kilometra, na którym nie tylko pojawi się nowa, równa nawierzchnia, lecz zakres prac jest o wiele bardziej szeroki. Obejmuje budowę rond, przebudowę dróg bocznych oraz chodników, powstaną również nowe ścieżki rowerowe. Do tego dochodzi przebudowa mostu na rzece Uherka, przebudowa wiaduktu w ciągu al. Przyjaźni, a także budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Wartość inwestycji to niemal 125 milionów złotych a planowany termin jej zakończenia to koniec października 2021 roku.

Jeżeli chodzi o pozostałe inwestycje drogowe w mieście, to dobiegają prace związane z II etapem przebudowy ulicy Kolejowej oraz jednocześnie zainicjowany został III etap. Kończą się również prace na ul. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera. Trwają przygotowania do przebudowy ul. Ceramicznej, gdzie wykonawca rozpoczął już prace rozbiórkowe oraz budowę dwupasmowej drogi na Alei 3 Maja wraz z rondem. W ciągu najbliższych miesięcy rozpoczną się koleje remonty. Realizowana będzie przebudowa ul. Waśniewskiego, a miastu udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych na kolejne cztery drogi.

(wideo – UM Chełm)

2 komentarze

  1. jak cieżarówką się jechło to kubek zawsze mi wypadał z uchwytu i książka z zamykanej półki

  2. Czas najwyższy od 15 lat tam jeżdżę i wszędzie robią drogi a w Chełmie nic przejechać centrom Rejowiecka i dalej w stronę Dorochuska to żenada mało że kubek spada to kiedyś mało głowy nie rozbiłam w taki dół wpadłam

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas