Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odwołanie nic nie dało. Wyrok dla lekarza za intymne kontakty z 14-latką został utrzymany

Jest prawomocny wyrok dla lekarza ze szpitala w Białej Podlaskiej, który w lutym został skazany za doprowadzenie 14-latki do intymnych kontaktów. Oznacza to, że Maciej T. będzie też musiał pożegnać się z pracą. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Sąd Okręgowy w Lublinie, po zapoznaniu się ze sprawą Macieja T., lekarza z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej uznał, że sąd pierwszej instancji wydał prawidłowy wyrok, a tym samym utrzymał go w mocy. Mężczyzna w lutym został skazany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na dwa lata pozbawienia wolności za intymne kontakty z 14-latką. Oznacza to, że obecnie wyrok jest już prawomocny.

O sprawie Macieja T. zrobiło się głośno latem 2018 roku, kiedy to znanemu w mieście neonatologowi prokuratura postawiła zarzuty. Jak ustalili śledczy, lekarz w drugiej połowie lipca, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych prowadził korespondencję z 14-letnią dziewczyną, w trakcie której składał jej propozycje obcowania płciowego i wykonania innych czynności seksualnych.

Lekarz z nastolatką mieli zostać przyłapani w jednym z domów w powiecie bialskim podczas potajemnego spotkania. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że podobnych spotkań było kilka, a dokładnie miały one miejsce w dniach 15, 17 i 19 lipca 2018 roku. W ich trakcie Maciej T. doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym, oraz dwukrotnie do wykonania przez nią innych czynności seksualnych. W trakcie przesłuchania lekarz nie przyznał się do winy.

Ze względu na charakter sprawy, jak też dobro pokrzywdzonej, proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości. Dlatego też skazał mężczyznę na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo lekarz przez 5 lat nie może w żaden sposób kontaktować się z nastolatką, poddać się terapii psychologicznej, a także przez trzy lata ma zakaz wykonywania zawodu.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

  Dwa lata… będzie miał dobry kurs wykonywania innych czynności seksualnych

 2. ale te 3 lata zakazu wykonywania zawodu to po wyjściu z więzienia, czy także podczas 2 lat odsiadki?
  znając polskie sądy, to się pewnie pokrywa i bidulek nie będzie mógł innych więźniów operować… a po wyjściu tylko roczek i do szpitala z powrotem!

 3. Czyli pedofil po 3 letnim zakazie będzie badał małe dzieci? Powinien mieć dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza neonatologa.

  • W punkt !! Neonatolog z takim wyrokiem badający małe dzieci ?! Przecież to kpina i jawne podsuwanie mu kolejnych ofiar.

 4. A miał tęczowy fartuch w pracy? Bo przecież to nie przykładamy katol chyba?

  • Fartuch , i reszte zdjal .
   Naucz sie wlasciwie interpretowac , inaczej zostaniesz premierem , z ramienia partii o nazwie Pajac i Spolka .

 5. „Dodatkowo lekarz przez 5 lat nie może w żaden sposób kontaktować się z nastolatką, poddać się terapii psychologicznej” A czy po 5 latach może się poddać terapii??

 6. Wreszcie jakaś święta krowa skazana. Gdzie reszta ? Błędy lekarskie, zaniedbania, korupcja itd.

  • Skazany, bo młody i niedoświadczony… Starych konowałów rzadko udaje się wsadzić – szczególnie za łapownictwo.

Z kraju