Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odwołane loty, kontrole na lotnisku. Ważny komunikat Portu Lotniczego Lublin

W czwartek po południu Port Lotniczy Lublin opublikował komunikat w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem. Część lotów została odwołana, zaś pasażerowie będą poddawani kontroli na pokładach samolotów.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2 i ryzykiem wywołania choroby COVID-19 Port Lotniczy Lublin przekazuje ważne informacje dotyczące podróży z i do Portu Lotniczego Lublin.

Odwołane zostały wszystkie rejsy rozkładowe do/z Tel Awiwu [LO 165/166] do dnia 26.03.2020. Odwołano rejs z/do Warszawy LO3969/3970 z/do Warszawy w dniu 26.03 i 27.03

Wszystkie pozostałe rejsy odbywają się zgonie z rozkładem. Obsługa lotniska prosimy jednak o sprawdzanie bieżącej informacji o statusie rejsu na stronach linii lotniczej oraz monitorowanie informacji przesyłanych przez przewoźnika na telefony komórkowe.

Wszyscy pasażerowie rejsów przylatujących do Lublina będą poddawani kontroli temperatury na pokładzie samolotu przed jego opuszczeniem. Kontrola będzie dokonywana przez uprawniony personel lotniska i służb państwowych z wykorzystaniem środków ochrony osobistej.

Wszyscy pasażerowie przylatujący proszeni są o współpracę z personelem pokładowym przewoźnika oraz o wypełnienie kart identyfikacyjnych pasażera, które będą wręczone przez personel pokładowy.

Apeluje się o zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej, przede wszystkim wskazane jest częste i dokładne mycie rąk z użyciem mydła i/lub środków dezynfekujących dostępnych na terenie terminala, a także o ograniczenie ilości osób odprowadzających i odbierających lub, jeżeli jest to możliwe, o zrezygnowanie z przyjazdu takich osób na lotnisko.

Wszelkie problemy, zwłaszcza dotyczące stanu zdrowia własnego lub innych pasażerów należy zgłaszać do personelu lotniska lub służb państwowych pracujących na terenie lotniska.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Lepiej póżno niż wcale ,mówi znane przysłowie …choć w tym przypadku to chyba nie można tak powiedzieć ,bo gdyby władze zarzadziły zamkniecie granic i kwarantanne dla wszystkich wracajacych jakieś 2-3 tygodnie temu ,czyli w chwili kiedy było wiadomo ze w europie już jest wirus ,to dziś na pewno mielibyśmy mniej zarażonych a moze i wcale

    • Ciekawe jakbyś się znalazł sam poza granica, czy tez byś chciał zamknięcia granic . Z punktu siedzącego w domu całe życie człowieka czekającego na listonosza napewno Ok. Ale ludzi jest więcej latających po świecie jak ty po PKSie!

  2. Ile tych lotów w tygodniu – dwa ?? Może już czas zamknąć lotnisko w związku z wirusem, tylko czy będzie po co otwierać.

  3. Zbyszku, zgadzam się z Tobą co do zamknięcia granic, tylko, że wg mnie powinny być zabronione wyjazdy i wjazdy do kraju. Zastanawiam się jeszcze czy kontrolowani nie będą brać leków na obniżenie temperatury, aby tylko móc dotrzeć do swojego celu.

  4. Wiklinowy Nocnik

    i gitara, zydy nie poleca

  5. Skoro jest taki wirus i wszyscy o tym wiedzą,dlaczego tak późno są odwoływane loty i to nie wszystkie?

  6. czy zamkniecie lotów do Izraela to już antysemityzm? Pytam bo Sąd lubelski wszystko podciąga pod antysemityzm.

Z kraju