690 680 960

Odpowie za handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji (wideo)

Kryminalni z Lublina zatrzymali 54-latkę, która podejrzana jest o to, że w Warszawie prowadziła agencję towarzyską, gdzie wykorzystywana była 26-latka z Lublina. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Kryminalni z zespołu do walki z handlem ludźmi KWP w Lublinie ustalili mieszkanie-agencję towarzyską, gdzie wykorzystywana była 26-letnia dziś mieszkanka Lublina.

Jak ustalili policjanci, proceder ten trwał od ponad trzech lat, od czerwca 2019 roku. Pokrzywdzona jest osobą chorą neurologicznie, nie zna wartości pieniądza i jest podatna na zachowania manipulacyjne.

– 54-latka wykorzystując jej bezradności umieściła ją w kontrolowanym przez siebie lokalu w celu uprawiania prostytucji i czerpała z tego tytułu korzyści majątkowe. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli prawie 30 telefonów komórkowych, które służyły podejrzanej do kontaktów z kobietami świadczącymi usługi seksualne na terenie Warszawy – informuje nadkom. Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Kobieta została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a następnie do Sądu, który zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Za przestępstwo handlu ludźmi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Lublin)

18 komentarzy

  1. I milicja czekała trzy lata żeby ta dawała

  2. ,aa,boKrzycho.paPj

    To jest zupełnie normalny świat,Wszyscy teraz tak robia, wykorzystują to że ktoś nie ma zdrowie i nie ma znajomości na policji,np mając znajomości na milicji i policji można przez wiele długich lat prześladować bezkarnie człowieka teraz jest taki świat , że ludzie uwielbiają, że ktoś jest upośledzony,czy ktoś jest chory i pracuje i nie ma znajomości na policji.Tak jest u mnie w takiej gminie w powiecie zamojskim

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin