Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od soboty nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Kowalskiej w Lublinie

W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na ul. Kowalskiej w Lublinie. Zostaną przywrócone m.in. miejsca postojowe.

Od soboty (15 lipca) przywrócone zostaną miejsca postojowe po południowej stronie ul. Kowalskiej, jak również umożliwiony postój na chodniku kołami jednego boku pojazdu po stronie północnej. Efektem tych zmian będzie przywrócenie większości zlikwidowanych w czerwcu miejsc postojowych.

Utrzymany będzie ruch dwukierunkowy na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Furmańskiej. W związku z tym zlikwidowany zostanie kontraruch rowerowy, a co za tym idzie znikną znaki drogowe „mini” D-1 i A-7 dla rowerzystów.

Wprowadzony w czerwcu ruch dwukierunkowy na ul. Kowalskiej ma usprawnić komunikację w tej części miasta na czas odbywających się cyklicznie wydarzeń m.in. na pl. Zamkowym oraz poprawić przejezdność w Śródmieściu. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w związku z wprowadzonymi zmianami.

11 komentarzy

 1. Samochodziarze nadal rządzą, to smutne. Dopuszczenie parkowania na chodniku który nie jest do tego przeznaczony;
  -powoduje jego niszczenie,
  -powoduje ze ulica wygląda gorzej niż gdyby samochody parkowały poza chodnikiem,
  -pogarsza komfort pieszych bo tworzą się dla nich tunele miedzy scianą kamienicy a scianą samochodów które są wyższe stojąc na chodniku.
  Pytam kiedy to się skończy?????

  • „kiedy to się skończy?” – wydawało mi się, że zmiany w centrum idą w dobrym kierunku. Ale byłem (znowu) w błędzie. Sklep meblarski i metalowy w zabytkowej części miasta musi mieć dojazd dla ciężarówek po dwukierunkowej jezdni. Dobrze, że jeszcze lewoskrętów tam nie wymyślili.

 2. „postój na chodniku kołami jednego boku pojazdu” – jezdnia to lawa, czy jak się nie zacumuje do chodnika to nurt ulicy porwie auto?
  Przypominam, że na chodniku można parkować (nawet częściowo) tylko następującymi pojazdami: rowerami, motorowerami, motocyklami i samochodami do 2,5t, a wszystkie dostawczaki i większość busów przekracza 2,5t.

  • Egzekwowanie prawa pozostaw służbom do tego powołanym , być może chodzi o pozyskanie środków na 800 +

   • Czy ja coś egzekwuję od kogoś. Pytam tylko o konieczność „cumowania” do chodnika. A poza tym przypomniałem, że i tak dostawczaki nie mogą parkować na chodniku.

  • Przepraszam, ale masz coś ciemnego przy ustach. Chyba batonika jadłeś?

 3. A było tak ładnie.
  Widać cały zapchany samochodami plac pod Zamkiem nie wystarcza…

  • Ja na miejscu sprzedawców żądałbym jeszcze montażu suwnicy bramowej dla ułatwienie dostaw do sklepu z drzwiami. Wygoda jednego czy dwóch sklepów jest ważniejsza niż estetyka Starego Miasta.

   • W trosce o estetykę Starego Miasta należałoby zlikwidować parking na Placu Zamkowym. Kilka samochodów na Kowalskiej między Placem Zamkowym a Furmańską nie ma najmniejszego znaczenia dla estetyki. Znacznie gorzej wpływa np. wybudowany „klocek” na Placu Rybnym czy też miejsca parkingowe na tymże placu.

 4. Raz tak raz śmiał a wszystkie takie zabawy urzędników kosztują ale co tam bogate miasto przecież bo być może jak by to było z pensji urzedasa to już może by się zastanowił

Dodaj komentarz

Z kraju