Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Od soboty nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Krakowskie Przedmieście

Ul. Krakowskie Przedmieście, na remontowanym odcinku od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja, będzie wyłączona z ruchu. Utrudnienia z przejazdem potrwają do końca lipca.

W tym czasie drogowcy sfrezują starą nawierzchnię, położą warstwę wiążącą, wyregulują włazy studni oraz wpusty kanalizacji deszczowej, a następnie wykonają warstwę ścieralną. Na koniec zostanie odtworzone oznakowanie poziome.

Obecnie realizowany remont jezdni ul. Krakowskie Przedmieście obejmuje swym zakresem oprócz wymiany nawierzchni, wymianę zniszczonych krawężników oraz zniwelowanie nierówności chodników, zjazdów i miejsc postojowych poprzez przebrukowanie istniejącej nawierzchni.

Do odnowy przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników. Koszt prac drogowych to ponad 1,14 mln zł.

Objazdy komunikacji miejskiej w związku z zamknięciem ul. Krakowskie Przedmieście od dnia 24 lipca

Z powodu planowanego zamknięcia dla ruchu ulicy Krakowskie Przedmieście od dnia 24 lipca br. (sobota) do odwołania pojazdy komunikacji miejskiej będą skierowane na objazdy:

Linia nr 2, 18, 26, 31, 57 i 150

W obu kierunkach: … – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – 3 Maja – …

Linia nr 3, 4, 7, 13 i 55

W kierunku Głusk (Dominów) [3] / Elizówka-giełda (Elizówka, Dys-Wąwozowa) [4] / Felin Kalinówka [7] / Os. Poręba [13] / Felin Europark (Świdnik Helikopter) [55]: … – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – pl. Wolności – …

W kierunku powrotnym:
bez zmian

Linia nr 32 i 40

W obu kierunkach:
… – Lipowa – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – 3 Maja – …

Linia nr 74

W kierunku Zesłańców Sybiru: UWAGA! Zmiana przystanku końcowego na Ogród Saski 03: … – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – Lipowa – Al. Racławickie [Ogród Saski 03]

W kierunku Rudnik (Rudnik-kościół, Ciecierzyn-Żulin): UWAGA! Zmiana przystanku początkowego na Ogród Saski 03: Al. Racławickie [Ogród Saski 03] – al. Długosza – …

Objazdy mogą powodować kilkuminutowe odchylenia w realizacji kursów.

Wyłączona sygnalizacja świetlna na al. Warszawskiej

Oprócz tego od dzisiaj nieczynna będzie sygnalizacja świetlna na al. Warszawskiej, przy przejściu dla pieszych w pobliżu ul. Tulipanowej. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Tymczasowe wyłączenie sygnalizacji wynika z konieczności przeprowadzenia jej remontu, w tym wymiany masztów wysięgnikowych, całości okablowania oraz montażu nowej instalacji uziemiającej. Okres wyłączenia sygnalizacji wynika z potrzeby spełnienia wymogów technologicznych realizacji prac, dotyczących zwłaszcza wykonania nowych betonowych fundamentów pod maszty sygnalizacyjne.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Jak to nastąpi całkowite zamknięcie ruchu! Tzn. że także pieszo, chodnikiem nie będzie się dało przejść?

 2. Artykuł o tym, że kawałek drogi będzie nieprzejezdny. Też mi coś! Na drogach rowerowych to normalne, że się nagle gdzieś kończy. Po za tym nie ma jak z niej zjechać, albo dostać się legalnie rowerem na jej kontynuację gdzieś po drugiej stronie. Trwać to może 10 lat i problemu nikt nie robi. A tutaj zamknięcie na 2 dni i wielka sprawa.

  • Zalecamy czytanie ze zrozumieniem.

   • nie mam na to czasu

   • Co może być niezrozumiałego w tym, że część drogi (jezdnia) będzie zamknięta?

    • Widocznie dla komentującego coś było, skoro napisał, że będzie zamknięta 2 dni…”A tutaj zamknięcie na 2 dni i wielka sprawa” – wyraźnie napiliśmy do kiedy będzie zamknięta ulica i nie są to dwa dni.

  • A zastawiony samochodami chodnik to coś innego? Tak samo jak pieszy (o ile nie jest inwalidą, dzieckiem, matką z 3 dzieci) może obejść przeszkodę na drodze, tak samo pojazdy mogą pojechać objazdem.