Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od przyszłego tygodnia kierowcy pojadą inaczej Al. Racławickimi

Kierowców poruszających się po przebudowywanych Al. Racławickich czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Ruszą bowiem przygotowania do układania ostatniej warstwy nawierzchni.

W poniedziałek 21 czerwca zostanie wprowadzona kolejna zmiana w organizacji ruchu na przebudowywanych Al. Racławickich w Lublinie. Wykonawca przygotowuje się do układania ostatniej, czyli ścieralnej warstwy nawierzchni. Zanim to jednak nastąpi, muszą zostać podniesione na odpowiednią wysokość studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Jak zapowiedziano, prace te potrwają przynajmniej dwa tygodnie. Dlatego też, aby kierowcy nie uszkodzili swoich pojazdów na wystających z jezdni studniach, odcinek Al. Racławickich od ul. Legionowej do ul. Sowińskiego po stronie Szpitala Wojskowego zostanie zamknięty. Ruch odbywał się będzie jezdnią po stronie południowej.

Przypomnijmy, pierwotnie przebudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego miała się zakończyć w połowie czerwca. Wykonawca złożył jednak do urzędu miasta wniosek o dodatkowy czas na wykonanie inwestycji. Tłumaczy się tym, iż w trakcie realizacji zadania wystąpił szereg niezależnych okoliczności, które doprowadziły do opóźnień. Miasto zgodziło się przesunąć termin o blisko dwa miesiące.

(fot. UM Lublin)

2 komentarze

  1. Kiedy wykonawca nauczy się robić studzienki tak aby się nie zapadały po pół roku od zakończenia robót?

    • Jeszcze żeby te studzienki robili po linii prostej środkiem pasa ruchu, żeby ewentualnie brać je pomiędzy kołami jadąc autem, zamiast slalomem, jak np. na ul. Zemborzyckiej, gdzie zapadające się studzienki rozsiane są po całej ulicy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo