690 680 960

Od lat trasa ta jest w fatalnym stanie. Niebawem ruszy remont drogi nad jeziora (zdjęcia)

Podpisana została umowa na remont drogi prowadzącej z Łęcznej nad jeziora. Trasa ta od lat znajduje się w fatalnym stanie. Inwestycja ma zostać zrealizowana do lutego 2024 roku.

To w jakim stanie znajduje się droga wojewódzka nr 820 z Łęcznej w kierunku Sosnowicy wie doskonale każdy kierowca, który w ostatnich latach jechał nad jeziora na Pojezierzu Łęczyńsko- Włodawskim, czy też na grzyby do licznych w tej okolicy lasów. Jednak na co dzień z pełną dziur, kolein i nierówności trasą muszą zmagać się mieszkańcy okolicznych miejscowości. Problem mają też piesi, gdyż brakuje tam chodników, przez co muszą poruszać się jezdnią. Tymczasem jest to jedna z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w powiecie łęczyńskim.

Starania o remont tej trasy prowadzone są od wielu lat. Jednak za każdym razem mieszkańcy słyszeli tylko obietnice, które nie miały pokrycia w rzeczywistości. Wskazywali, że droga ta stała się ulubioną dla polityków. Wszystko dlatego, że przez kilkanaście lat, przed każdymi wyborami słyszeli, że w końcu zostanie przebudowana. Jednak po wyborach każdy o tych obietnicach zapominał. Doprowadziło to do tego, że w ramach protestu wyszli na jezdnię i zablokowali przejazd. Zapowiedzieli też, że tego typu akcje będą kontynuowane aż do skutku.

Przyniosło to skutek i tym razem zapewniono ich, że inwestycja doczeka się realizacji. Dzisiaj w Ludwinie podpisana została umowa na remont pierwszego odcinka. Chodzi o blisko 9,5 km trasy od Łęcznej do miejscowości Dąbrowa. Zakres prac jest szeroki, gdyż obejmuje poszerzenie jezdni do 7 metrów, do tego dochodzi wykonanie po obu stronach utwardzonych poboczy oraz budowa ciągów pieszo-rowerowych, jak również chodników i ścieżek rowerowych. W zakres inwestycji wchodzi również przebudowa lub budowa od podstaw 11 skrzyżowań w tym 3 o ruchu okrężnym, 13 zatok autobusowych oraz oświetlenia. Do tego dochodzi budowa nowego mostu na kanale Wieprz – Krzna.

Jak podkreślał marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, na rewitalizację drogi wstydu przeznaczono 82 mln zł, z czego 76 mln stanowią środki pozyskane z rządowych dotacji. Obecny na wydarzeniu poseł Artur Soboń dodał, że ta strategiczna inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu podróży w szczególności w okresie wakacyjnym, gdzie występuje wzmożony ruch turystyczny, zarówno rowerowy jak i pieszy. Władze województwa mają nadzieję, iż remont drogi zapewni również rozwój turystyki, a tym samym rozwój tej części regionu.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Projekt zakłada, że prace mają się zakończyć do 15 lutego 2024 roku.

(fot. UMWL)

19 komentarzy

 1. Ilu darmojadów się lansuje za i przy państwowym korycie!Mają drogę budować a łopaty gdzie???

 2. Wystartowali! Pierwsze tysiące zł poszły właśnie na lansowanie się przez „ważnych” urzędników.

 3. Nic nie robią, a jak jest jakiś remont drogi czy coś to z wielką pompą „strategiczna inwestycja” 😛

 4. -----------------

  ten łysy mięśniak zajumał kasę na swoje drogi skąd pochodzi
  ta trasa miała być już gotowa w 2018r
  dziś bezwstydnie lansuje się – wstydu nie ma

 5. Poczekamy, może zobaczymy. Idą wybory, może się udać.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas