Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od dziś zmienia się rozkład jazdy na kolei. Na tory wyjadą pociągi wakacyjne

Wraz z wakacyjnym rozkładem jazdy kolej uruchamia dodatkowe pociągi do popularnych wśród turystów miejscowości. Dzięki sezonowym składom będzie można z naszego regionu dojechać zarówno w góry, jak też nad morze.

W niedzielę 14 czerwca kolej wprowadziła wakacyjny rozkład jazdy. Oferta połączeń została dostosowana do zwiększonego zainteresowania podróżami do miejscowości turystycznych a także w wybrane regiony kraju np. nad morze czy też w góry. Pod uwagę wzięto również fakt, iż w tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza urlop spędzać w kraju. Pierwsze z pociągów sezonowych rozpoczną kursowanie już teraz, kolejne wyjadą na tory wraz z początkiem wakacji.

Polregio uruchomi wakacyjne połączenia weekendowe na trasie Lublin – Bełżec, Zamość – Rzeszów, Lublin – Jarosław oraz Chełm – Włodawa. Z pierwszych trzech będzie można korzystać do końca sierpnia, z kolei połączenie do Włodawy zostanie utrzymane do końca września. Dodatkowo w celu uzupełnienia oferty w sezonie letnim, od 29 czerwca do 31 sierpnia na odcinku Lublin – Chełm – Lublin założono dodatkowe terminy kursowania w dni robocze dla pociągów: Lublin (7:18) – Chełm 8:36) oraz Chełm (20:19) – Lublin (21:27).

Z kolei PKP Intercity już od dzisiaj uruchomiło pociąg TLK Zamoyski, który kursuje z Hrubieszowa przez Zamość i Lublin, Warszawę do Piły. Zgodnie z rozkładem wyjeżdża z Hrubieszowa o 4:59, z Zamościa o godzinie 5:54. Co ważne, jest on również dostępny dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej, gdyż zatrzymuje się w Zawadzie, Izbicy, Krasnymstawie, Trawnikach i Świdniku. Omija jednak Rejowiec, dzięki czemu czas przejazdu pomiędzy Zamościem a Lublinem jest krótszy.

Nieco później, gdyż od 26 czerwca zacznie kursować nocny wakacyjny pociąg TLK Mierzeja z Lublina na Hel. Do końca wakacji będzie on codziennie pokonywał liczącą 721 km trasę w 13 godzin, z czego ponad dwie godziny to postoje na stacjach. Najdłuższy, gdyż liczący godzinę i 20 minut zaplanowano w Bydgoszczy. Tam bowiem pociąg zostanie rozdzielony, zaś cześć wagonów pojedzie do Kołobrzegu. Pociąg ma wyjeżdżać z Lublina o godzinie 19:20 do stacji końcowej dotrze zaś o 8:23. Od 27 czerwca do 29 sierpnia będzie zaś kursował pociąg TLK Wetlina z Poznania przez Puławy, Lublin, Kraśnik do Zagórza, którym mieszkańcy naszego regionu będą mogli dotrzeć w Bieszczady. W soboty trasa będzie wydłużona do Łupkowa.

Od dziś zmienia się rozkład jazdy na kolei. Na tory wyjadą pociągi wakacyjne

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Z kraju