Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatelka Kuby przepłynęła Bug, chciała dostać się do Niemiec

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii. Do zatrzymań doszło w miniony czwartek.

W miniony czwartek funkcjonariusze straży granicznej z Terespola, podczas patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalną migrantkę. Kobieta przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białorusi do Polski. Obywatelka Kuby nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających ją do legalnego pobytu na terytorium RP.

Kobieta przyznała, iż Polska miała być dla niej jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chcieli dotrzeć do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanej czynności administracyjnych, została ona przekazana służbom granicznym Białorusi.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobrodach, zatrzymali w pobliżu granicy państwa w powiecie włodawskim mężczyznę. 38-latek poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W rozmowie z funkcjonariuszami w języku angielskim, oświadczył, iż jest obywatelem Brazylii.

Mężczyzna tłumaczył, że w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, zaś w Europie od dwóch lat. Obywatel Brazylii wyjaśniał funkcjonariuszom, że chciał przedostać się na teren Białorusi, a następnie do Rosji. 38-latek został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony do dalszych czynności wyjaśniających w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.

(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. czy to była obywatelka tego forumowego bajkopisarza kuby?

  2. Na pewno pierwszy gryzmolił za przyjmowaniem imigrantów. Nowoczesny.

  3. Nie widziała perspektywy w PL ? Nieprawdopodobne 🙂

  4. Co tam rzeka Bug?? Przepłynąć ocean to dopiero sztuka.Ja bym ich odesłał do Merkel , ona wszystkich przygarnia .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo