690 680 960

Obywatele Mołdawii chcieli nielegalnie przekroczyć granicę polsko-ukraińską

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Zatrzymano dwóch obywateli Mołdawii, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę.

Z dość nietypowym zdarzeniem granicznym spotkali się funkcjonariusze straży granicznej. W miniony poniedziałek, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zaobserwowali osoby, które próbowały na tzw. „granicy zielonej”, nielegalnie przejść przez granicę z Polski na Ukrainę.

W wyniku podjętych działań, zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Okazali się nimi 20 i 23-letni obywatele Mołdawii, którzy w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż zamierzali przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom.

W dobie aktualnych obostrzeń związanych z koronawirusem, Ukraina wprowadziła ograniczenia w ruchu granicznym dla cudzoziemców. Zatrzymani mężczyźni, nie byli więc uprawnieni do tego, aby wjechać na terytorium Ukrainy. Za popełnione wykroczenie obywatele Mołdawii zostali ukarani karami grzywny.

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. Chcieli wyjść z Polski? To trzeba było im to ułatwić. Niech druga strona się martwi.

  2. W tamte strone to bym puszczał. Niemcy płacą po 2000 euro za opuszczenie kraju, a tu same chco!

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas