Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Turcji miał fałszywe bułgarskie dokumenty. Chciał przekroczyć ukraińsko-polską granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Turcji. Mężczyzna przy pomocy fałszywych bułgarskich dokumentów, próbował przekroczyć ukraińsko-polską granicę.

W miniony poniedziałek na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 47- letni obywatel Turcji.

Mężczyzna podróżował pociągiem relacji Kijów – Warszawa i podczas prowadzonej kontroli granicznej, posłużył się bułgarskimi dokumentami. Prowadzący odprawę funkcjonariusz, zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i postanowił szczegółowo przyjrzeć się przedstawionym do kontroli dokumentom.

Jak się okazało przedstawiony do odprawy bułgarski paszport miał wymienioną stronę zawierającą dane personalne, natomiast dowód osobisty został sfałszowany. Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał decyzję o odmowie wjazdu. Obywatel Turcji przyznał się, iż zakupił w Stambule fałszywe dokumenty od nieznanej mu bliżej osoby.

Mężczyzna chciał dostać się do Niemiec. W sprawie wszczęto postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Obywatel Turcji po zakończeniu wobec niego prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych został przekazany służbom granicznym Ukrainy. Posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. i gdzie się tu pchał z fałszywymi papierami ? Tu cywilizacja , nowoczesność i zaawansowana technika ,termowizja noktowizja ,drony i technologia NASA …takie numery nie przejdą

  2. Jakoś Ukraińcy czy Rumuni go przepuścili, więc jak to się stało, że nasi to dopiero odkryli?!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo