690 680 960

Urzędnicy chcieli zaoszczędzić, zapłacą więcej. Śmieci od mieszkańców zostały w końcu odebrane

Aż do dnia dzisiejszego mieszkańcy gminy Abramów oczekiwali na odbiór śmieci ze swoich posesji. Gmina podpisała w końcu umowę na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

W środę w gminie Abramów pojawiły się wyczekiwane przez wielu mieszkańców śmieciarki, które zabrały gromadzone na posesjach od grudnia śmieci. Jak już pisaliśmy, na początku stycznia Urząd Gminy poinformował, że termin odbioru odpadów komunalnych… jest nieznany. Spowodowane było to tym, że nie została zawarta z żadną firmą umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. W dniu 12 grudnia ub. roku ogłoszono przetarg, do którego przystąpiły trzy podmioty. Zakład Usług Komunalnych z Kurowa za swoje usługi zażądał 611 712 zł, Eko-Trans z gminy Abramów 589 750 zł, zaś Rago z Jeziorzan 442 500 zł.

Wszystkie te oferty przekraczały jednak kwotę, jaką gmina zarezerwowała na ten cel. Dlatego też zapadła decyzja o unieważnieniu postępowania. Ogłoszono nowy przetarg licząc, że oferty jakie wpłyną, będą korzystniejsze. Okazało się jednak odwrotnie. Jedynie Zakład Usług Komunalnych z Kurowa wycenił swoje usługi na takim samym poziomie. Z kolei Eko-Trans z gminy Abramów zażądał 621 270 zł, a Rago z Jeziorzan 611 712 zł, czyli odpowiednio o 31,5 i 169 tys. więcej. Gmina zamierzała zaś wydać 497,5 tys. zł.

Tym razem zapadła decyzja, o dołożeniu brakującej kwoty i rozstrzygnięciu postępowania. Umowę podpisano z firmą Eko-Trans, która choć była najdroższa, to zdobyła najwięcej punktów. Wszystko dlatego, że oceniano również wyposażenie pojazdów w videorejestratory oraz normę spalin w śmieciarkach.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Teraz te przeszło 30 tys różnicy ,powinni ci „urzędnicy ” zapłacić z własnej kieszeni

  • Widać, że jesteś tępy w tych sprawach urzędnicy mogli sugerować żeby dołożyć brakującą kwotę ale to wszystko zależy od Wójta a później od Radnych czy na sesji Rady Gminy tą brakującą kwotę dołożą. Także decyzja w pierwszej kolejności należy do Wójta a później musi to „przyklepać Rada Gminy”, polecam poczytać Ustawę o Samorządzie Gminnym a później pisać te swoje tezy.

   • A poza tym jak piszą inni trzeba się zastanowić czy nie ma zmowy cenowej i na jakiej podstawie unieważniono tamten przetarg.

 2. Abraham Srul Abdul Nasrallah

  Zrobili urzędników na szaro bez mydła.

 3. Chciwy dwa razy traci

 4. Fakt że wyszło „nieciekawie ” ale z drugiej strony to tak niestety będzie co roku ,bo firmy wywożace śmieci zwietrzyły kasę i wiedzac ze samorzady nie mają wyboru ,wymyślają sobie ceny jakie chcą i nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek wyliczeniami z ich strony .jedyne wyjscie to zorganizowanie wywózki śmieci „po kosztach ” przez samorzady .Póki tak nie będzie ,to co roku bedziemy bulić coraz wiecej i tylko czekać jak wywóz śmieci bedzie najwiekszym misięcznym wydatkiem w domowych budżetach

 5. Firma z Jeziorzan w pierwszym przetargu chciała 442.500 zaś gmina zamierzała wydać 497,5 tys. zł. To dlaczego unieważniono przetarg?

 6. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Nie ma przypadku, zbadajcie raczej powiązania właściciela eko-transu z Urzędem Gminy Abramow

 7. Gmina zamierzała wydać 497,5 tys. zł.
  W pierwszym przetargu Rago z Jeziorzan zaoferowało wywoz za 442 500 zł.

  To bardzo ciekawe, 55 000‬ mieli by do przodu, a może ktoś chciał więcej przytulić pod stołem? Dobrze by bylo zrobić im nalot CBA, może by coś jeszcze znaleźli.

  • Jeszcze lepiej:
   Firma z Jeziorzan w 1 przetargu 442 500 zł
   Obecnie wybrano firmę za 621 270 zł.
   Przecież to różnica 178 770.

   W 2 przetargu wyceny był mocno zbliżone, więc postanowiono, że nie tylko cena była decydująca.
   Dziwne prowadzenie przetargu, ale jeszcze bardziej mnie dziwi tak zbliżone wyceny.

 8. Jakie normy 😁😁😁 w tej frmie to może ze dwa wozy euro 4 mają.

 9. Rozumiem Daro, że ty posiadasz lepsze wozy i ogólnie jesteś naj… Jakie to ma znaczenie ile aut posiadają, ważne, aby wykonali swoje zadania

 10. Myślę że co niektorym z komentujących powinno się zabronić używania neta , odebrać możliwość komentowania , rozumiem że technika poszła do przodu i teraz każdy ma dostęp do internetu ale by zabierać głos i komentować!! trzeba mieć też chociażby trochę wiedzy na temat czy umieć się wypowiedzieć albo napisać komentarz trochę składnie !! Myślę że nie do końca tu chodzi też o pieniądze! oczywiście są one bardzo ważne ale proszę zwrócić uwagę na to co dzieje się z towarem który jest zabierany! , czy gdzieś przypadkowo nie wydostaje się z komina!!!??? czy nie wraca spowrotem do nas w trochę innej postaci!!!?? . Co niektórzy widzą tylko pieniądz i nic poza tym!! Nie liczy się człowiek, zdrowie !! a przecież zdrowie jest najważniejsze! . Pozdrawiam tych co zrozumieli to co chcę przekazać a tych co nie rozumieją proszę nie komentować !!

  • Aż ci odpowiem, bo zwyczajnie nie chce mi się wierzyć, że ktoś normalny to napisał. Musisz zdawać sobie sprawę, że takie miejsca na naszej planecie są. Zakaz krytykowania władzy, czy strach przed wypowiedzeniem nie tego zdania. . To się nazywa CENZURA. Czy żyje się tam ludziom lepiej -pytanie retoryczne. Władzy na pewno jest łatwiej sterować masą.
   Druga części twojej odpowiedzi to już totalna głupota. Twierdzisz, że z firm które przeszły wymagania przetargu, czyli spełniają wszystkie potrzebne warunki na prowadzenie tej działalności, jedna pali śmieci, a druga je utylizuje i urzędnicy brali to pod uwagę.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas