Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Nigerii miał przy sobie dwa fałszywe prawa jazdy. Wpadł na jednej z ulic Lublina

Podczas jednej kontroli drogowej w Lublinie, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili dwa fałszywe prawa jazdy. Posługiwał się nimi obywatel Nigerii.

Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Lublinie, którzy realizowali swoje służbowe zadania na terenie miasta, wytypowali do kontroli drogowej pojazd zarejestrowany na terytorium Polski, z zamontowanymi tablicami rejestracyjnymi z województwa śląskiego.

Kierującym pojazdem okazał się 28-letni obywatel Nigerii. Mężczyzna przedstawił nigeryjskie oraz międzynarodowe prawo jazdy do kontroli. Funkcjonariusze mieli jednak wątpliwości co do autentyczności dokumentów i postanowili je dokładnie sprawdzić.

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy dokumentów przy użyciu specjalistycznego sprzętu, ich wątpliwości potwierdziły się. Cudzoziemiec został zatrzymany, a sfałszowane dokumenty zabezpieczono. Placówka Straży Granicznej w Lublinie wszczęła przeciwko mężczyźnie postępowanie przygotowawcze. Obywatelowi Nigerii grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Warto dodać, że w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 350 fałszywych dokumentów podczas prowadzonych kontroli.

(fot. NOSG)

17 komentarzy

  1. Jedno na ubera a drugie na bolta

  2. Dobrze, że przynajmniej paszport miał prawdziwy?

Z kraju