690 680 960

Obywatel Armenii przewoził nielegalne papierosy, próbował wręczyć policjantom łapówkę

Wczoraj wieczorem janowscy policjanci zatrzymali obywatela Armenii. Mężczyzna przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy, zaproponował mundurowym łapówkę w kwocie 3 tys. złotych.

We wtorek wieczorem policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen. Za kierownicą samochodu siedział 35-letni obywatel Armenii.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co mężczyzna przewozi w pojeździe. Kiedy zaczęli przeszukiwać bagażnik znaleźli tam papierosy, które nie posiadały oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Mężczyzna próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i proponował im łapówkę w kwocie 3 tys. zł.

35-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Wkrótce obywatel Armenii odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy i próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Janów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. Za 3 patyki na glowe moglbym sie chwile zastanowic hehe 🙂

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie