690 680 960

Obostrzenia przedłużone o tydzień, dla hoteli o dwa tygodnie. Wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków

Podczas trwającej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostały przekazane informacje o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń przez następny tydzień. Są jednak wyjątki.

Trwa obecnie konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia przekazał informację o przedłużeniu obostrzeń o kolejny tydzień – do 25 kwietnia, zaś o dwa tygodnie dla m.in. hoteli – do 3 maja. Do przedszkoli i żłobków będą mogły powrócić dzieci.

 

 

– Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń. Od najbliższego poniedziałku dopuszczamy również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie – przekazał minister zdrowia.

Hotele, żłobki i przedszkola, sport

 • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
 • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
 • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Dotychczasowe obostrzenia przedłużone zostają do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

Handel – ograniczenia

 • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
 • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:

 • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
 • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

(fot. wideo KPRM)

50 komentarzy

 1. Ależ dzieciaki nakręciliscie się w komentarzach. Co tam słychać w waszej restauracji?
  ***** ***

 2. Jak sobie wygracie wybory to będziecie rządzić, a tak możecie sobie pisać i pisać.

 3. A ja dodam tylko moze az tyle ze jak.to pokazal.czas wirus jest teraz mniej grozny niz szczepionki I ten rzad pajacow .Ludzie umieraja zgoda ale dlaczego Bo wszystko sie zabarykadowalo nie mozna zrobic standardowych badan.typu usg.rtg krew I inne tylko przez telefon .Przez telefon to mozna sobie zupe do domu zamowic a nie ludzi leczyc .Owszem ludzie leza Na wirusa w szpitalach.lecz sa to ludzie z chorobami dodatkowymi wylacznie .Gdzie sie podzialy zawaly.wylewy udary samobojsta choroby onkologiczne czyzby bylo Na nie zlote panaceum ? A ile osob zmarlo.po tych niby szczepionkach cisza okazuje sie ze jest ich prawie 200 z tego 50 Na zakrzepice rzyl .Mozna by tak wymieniac nieskoniczenie lecz sumujac ktos Na tym wirusie.dobrze zarabia I powstal Na jego zlecenie a jak latwo zgadnac to pewnie maczaly w tym.paluchy koncerny.farmaceutyczne Bo to teraz one kosza krociowe zyski.za swe nieprzetestowane badziewie .I jeszcze jedno rzad ma klopot Bo czym mlodsze roczniki tym.liczba chetnych Na szczepionki drastycznie spada np Na 60 tys 40 latkow tylko 0.5% chce sie szczepic

  • Tiaaa, 500-600 osób dziennie umiera bo nie ma dostępu do usg… To by w sumie wyjaśniało dlaczego w czasie II wojny światowej tylu ich umarło – nie mieli dostępu m.in do usg.

 4. To nie dzięki tym ich obostrzeniom dzienna liczba zachorowań jest jak to mówią „ustabilozowana”. Dzieje się tak dzięki lekarzom i społeczeństwu. Mogą sobie wymyślać jakie tam chcą obostrzenia i co jeszcze, a potem przypisywac sobie zasługi, ale tak na prawdę to nie oni tu decydują jak ta pandemia potoczy się dalej. Swój czas już mieli i zmarnowali.

 5. A gdzie jest pytanie,,a co z kościołami,,
  Dlaczego nie są zamknięte czy limit wejść do sklepów spożywczych??
  Codziennie ktoś inny dotyka danego produktu a później inna osoba, później inna…i tak tysiąc innych osób,a ile ma covid-19??

 6. obostrzeznia obostrzenia a co tymi co knajpy otwierają,?? Kontrola jest ,kontrola sie kończy i za pół godziny znów otwarte jakby nigdy nic, każdy zre w środku pije pali i i wogole, hahaah śmiechu warte

  • Prawidłowo. Nie możne spocony grubas mówić co kto może robić. Albo stan wyjątkowy, albo inne zgodne z prawem uregulowanie, a „nie widzi mi się” spoconego grubasa z pesjami.

 7. Hotelom ucieknie majówka. Widocznie mają upaść żeby Orlen przejął za grosze

 8. Na ul.Narutowicza hostel pokoje gościnne działa w najlepsze i nikt się tym nie przejmuje.

 9. Dlaczego nie wprowadzili EKSPERCI 2-3 tyg STANU WYJĄTKOWEGO, żeby przerwać transmisję wirusa? Tylko półtora roku mordują naród w białych rękawiczkach udając, że mają to pod kontrolą?

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas