690 680 960

Obecność bakterii grupy coli w wodociągu w Parczewie. Ważny komunikat sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Parczewie wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Parczew.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Parczewie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Parczew zaopatrującego miasto Parczew oraz miejscowości: Królewski Dwór, Wierzbówka, Jasionka I, Jasionka II, Jasionka III, Siedliki, Sowin, Laski, Brudno i Koczergi, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga również woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Parczewie, zarządzający wodociągiem zbiorowego zaopatrzenia Parczew, został zobowiązany do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

(fot. pixbay.com)

2 komentarze

  1. Dla pewności spożywane pokarmy należy cześto przepijać popularnym w tamtych stronach pysznym samocgonem.

    • Coli mają pod dostatkiem w kranie, więc przepitki do samogonu im nie zbraknie.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas