690 680 960

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie

Jutro w Lublinie i całym regionie odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym dniu obchodzimy 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej.

W poniedziałek w Lublinie i całym regionie odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. We wszystkich dużych miastach oprócz części oficjalnych, odbędą się pokazy historyczne.

W Lublinie uroczystości rozpoczną się o godzinie 8:30. Po mszy świętej w intencji polskich żołnierzy ulicami miasta przejdą poczty sztandarowe, wojsko i zaproszeni goście. Trasa przemarszu będzie wiodła ulicami: Królewską, Lubartowską i Kowalską na plac Zamkowy. Uroczystości zakończy defilada wojskowa. W tym roku uroczystości odbędą się na placu Zamkowym, ze względu na remont placu Litewskiego.

Na placu Zamkowym dowódca Wielonarodowej Brygady dokona przeglądu obecnych pododdziałów. Zostanie także odczytany Apel Pamięci Oręża Polskiego, a następnie delegacje złożą wieńce przy tablicach pamiątkowych. Z kolei na błoniach pod Zamkiem odbędzie się pokaz sprzętu służb mundurowych oraz koncert pieśni patriotycznych.

Podczas oficjalnych obchodów Święta Wojska Polskiego mieszkańcy Lublina będą mieli okazję zobaczyć historyczne pojazdy wojskowe, jakie służyły w jednostkach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej. Na pojazdach defilować będą rekonstruktorzy z Grupy Edukacji Historycznej oraz członkowie Polowych Drużyn Sokolich – organizacji proobronnej wspieranej przez Fundację Niepodległości.

2016-08-14 20:14:03
(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Czy bedzie apel ze SMolenska.przeciez oni tam ; polegli ;.a nie walczyli prosze o interpretacje ..

  • a napisali ze bedzie?? to po ch****j takie idiotyczne pytania. probujesz blyskac super zarcikiem?? zarcik o apelu smolenskim juz sie przejadl. wiekszosc oglada wiadomosci i internety

 2. Więc, zgodnie.z rozporządzeniem MON podczas KAŻDEJ asysty wojskowej ma być odczytywany apel Smoleński. Zresztą, nie wiem co z Ciebie za patriota skoro co rano nie oddajesz czci POLEGŁYM obrońcom z pod Smoleńska

  • Podaj link do tego rozporządzenia,

   • rachu, ciachu panie Stachu

    Z tym Smoleńskiem wszyscy wiemy jak było i jest, ale pod nosem pana Putina nie urządza się w Katyniu trzech mszy na tydzień, nie organizuje sie pielgrzymek pieszych, mobilnych ani co najważniejsze nalotów rządowych i traktowania Katynia jako kolonialnej własności Polski.
    Całej celebry dokonując w Polsce.
    Tyle aby jeszcze jest nie załatwione, że „świętego” wraku nie można póki co, sprzedawać po kawałku jako relikwie.

 3. Popieram Andrzeja prezydenta i Dobrą Zmiane

  Do apelu smoleńskiego powstań……….za godzinę możecie usiąść jak skończę czytać.

 4. Co tam tylko apel smoleński ja to bym dodał jeszcze żoliborski najlepiej czytany z drabinki.

  • Chichotnik zwyczajny

   Być może doczekamy następnego dnia świątecznego wolnego od pracy i handlu.
   Pod policyjno – partyjnym nadzorem będziemy się musieli modlić do „świętego” Zimnego Lecha

 5. czytam te wasze „złote myśli” – mam nadzieje, że się nie rozmnażacie

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas