Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

O włos od tragedii na drodze wojewódzkiej. „Prawie zmiótł dziewczynki na przejściu” (wideo)

Wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej nr 747 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jak widać na nagraniu, było włos od tragedii. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 12.00 w Radawcu Dużym w powiecie lubelskim, na drodze wojewódzkiej nr 747, na trasie Lublin – Bełżyce. Na profilu „StopCham” w serwisie X pojawiło się nagranie groźnej sytuacji drogowej na przejściu dla pieszych z komentarzem: „Tir prawie zmiótł dziewczynki na przejściu”.

Jak widać na wideo, kierowca ciężarówki zbliżał się do przejścia dla pieszych, a od jego prawej strony na pasy zaczęły wchodzić dwie dziewczynki. Niemal w ostatniej chwili jedna z nich cofnęła się z przejścia. Kierowca widząc, co się dzieje, odbił kierownicą w lewo.

Na szczęście nie doszło do potrącenia. Sytuacja pokazuje, jak ważna jest prędkość przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych oraz obserwacja tego, co się dzieje w jego obrębie. W przypadku pieszych obowiązuje ta sama zasada – powinni oni również zwracać uwagę na to, co z kolei dzieje się na drodze. Nagranie ku przestrodze!!!

121 komentarzy

 1. Nie wiem co wy widzicie na nagraniu,ale jedna z dziewczyn wchodzi na przejście z opuszczona głową nie rozglądając się zmieniły kierunek chodzenia w ostatniej chwili wchodziły na pewniaka bo im się należy pierwszeństwo, pewnie ta druga zdążyła krzyknąć. Nie będę bronił kierowcy zestawu bo Cc z zaopatrzenia zapierdzielają,co widać jak jeżdżą po mieście,ale czy tak powinno się wchodzić na przejście?!

 2. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

 3. Dzieci nie muszą znać przepisów, bo są dziećmi, nie musza mieć Prawa Pieszego. Kierowca ma znać przepisy bo musiał je poznać zdając egzamin na prawo jazdy. One nieletnie, on pełnoletni.

  • co ty bredzisz człowieku ?! skoro dzieci nie muszą znać podstaw przepisów, to niech nieogarnięci rodzice przeprowadzają, te „mądre” nastolatki za rączkę

  • Skąd żeś się urwał kolego, jak to dzieci nie muszą znać przepisów o ruchu drogowym ???

  • To nie powinny wychodzić z domu bez opieki jak takie nieogarnięte. Tu nie chodzi o przepisy tylko instynkt samozachowawczy, który jest zabijany przez idiotyczne prawo, medialne pranie mózgów i takich jak ty popierających nieuchronny postęp.

 4. Rodzice co chowają te dzieci to …… . Brawa tym razem dla kierowcy. Udało się uniknąć tragedii.

 5. Ja bym tych kierowców nie bronił. Zdarzają się normalni, ale większość tnie 100 w zabudowanym. Przy mnie taki jeden zdmuchnął babcie z przejścia , miną ja o 10 cm i chyba nawet nie widział. Ja się zatrzymałem żeby ja podnieść. Jak dla mnie dożywotni zakaz prowadzenia czegokolwiek , wyobraźni za mało nawet na rower.

 6. Przed przejściem dla pieszych każdy powinien zachować ostrożność zarówno kierowcy jak i piesi nie ważne czy są to dorośli czy dzieci. A ludzie niestety wchodzą na przejście jakby szli po chodniku, czasami nawet nie spojrzą czy zbliża się jakiś pojazd.

 7. juz nie uczą ze trzeba sie rozglądać przed wejsciem na jezdnię?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport