Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

O krok od groźnego wypadku. Kierowca skody nie zareagował na czerwone światło (wideo)

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej przez kierowcę skody o mało nie zakończyło się groźnym wypadkiem. Jadący prawidłowo kierowcy wykazali się refleksem na widok rozpędzonego auta.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Lublinie. Nasz czytelnik wyjeżdżał z ul. Jantarowej i zmierzał w kierunku al. Kraśnickiej. Kiedy znajdował się na skrzyżowaniu, od strony ul. Roztocze nadjechała rozpędzona skoda.

Kierowca skody nie zareagował na fakt, iż dla jego kierunku jazdy na sygnalizatorze wyświetlane jest czerwone światło. Na szczęście jednak nie doszło do zderzenia.

Jak wyjaśnia jeden z lubelskich biegłych, którzy zajmują się zdarzeniami w ruchu drogowym, tego typu wypadki często potrafią kończyć się tragicznie w skutkach. To bowiem zderzenia boczne są najniebezpieczniejsze i bardzo często pochłaniają ofiary. Przy zderzeniu czołowym strefy zgniotu działają jak amortyzator. Tymczasem przy uderzeniu w bok znajdujące się w środku osoby chronią tylko drzwi.

(wideo – nadesłane – Michał)

18 komentarzy

  1. Typowy rowerzysta za kierownicą samochodu. Dobrze, że z przyzwyczajenia po chodnikach nie jeździ samochodem.

  2. Pewnie krzyczał jeszcze „gdzie baranie jedziesz, przecież masz mnie po prawej” 🙂

  3. akurat to cwaniaczek jakis bo jechal na zielonym, poniewaz jechal na pasie do skretu w lewo, a ze pojechal tym pasem prosto to nic… 🙂 pewnie by sie tlumaczyl ze na jego pasie bylo zielone 😉

  4. Jakie pierdoły redakcja Lublin 112 publikuje to szok.Może lepiej byście pokazali jakie mamy drogi w centrum,może głośno ktoś powie ,że mamy najgorsze drogi w Polsce !!!