Nowy park powstaje w Świdniku. Do końca przyszłego roku powstaną kolejne trzy

W ciągu najbliższych 18 miesięcy w Świdniku powstaną cztery nowe parki. Budowa pierwszego z nich już się rozpoczęła. Na kolejny niebawem zostanie ogłoszony przetarg.

W Świdniku trwają prace przy budowie nowego parku. Powstaje on przy al. Lotników Polskich, tuż za stacją paliw. Zgodnie z projektem, mają się w nim znaleźć nowe drzewa i krzewy, labirynt z żywopłotu, alejki i ścieżki spacerowe, trasa dla rowerzystów, ławeczki i stojaki na jednoślady oraz siłownia pod gołym niebem. Oprócz tego, że park stanie się nowym miejscem odpoczynku zarówno dla starszych jak i młodszych osób to dodatkowo oddzieli budynki mieszkalne od ruchliwej ulicy.

To nie jedyny park, jaki w najbliższym czasie powstanie w mieście. Urzędnicy ze świdnickiego magistratu zdobyli dodatkowe 2 mln zł na zieleń. Pieniądze pochodzą z oszczędności na inwestycjach, które wykonują inne gminy uczestniczące w projekcie Zielony Lubelski Obszar Funkcjonalny. Świdnik przystąpił do niego dwa lata temu i uzyskał wcześniej 4 mln zł dotacji z Unii Europejskiej właśnie z przeznaczeniem na nowe parki.

– Chcę, żeby Świdnik był coraz lepszym miejscem do życia dla mieszkańców. Dlatego m.in. zabiegamy o miejsca w których każdy będzie mógł odpocząć i nabrać sił z dala od ulicznego gwaru – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Dodatkowe fundusze pomogą w organizacji terenu zielonego przy ul. Fabrycznej, obok powstających właśnie basenów. Przetarg na wykonawcę będzie ogłoszony w najbliższym czasie. Do końca 2020 roku w mieście powstaną jeszcze parki między osiedlami Brzeziny I i II oraz na dawnym składowisku śmieci przy ul. Krępieckiej.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Kiedy wielkie otwarcie placu?

 2. na 11 listopada

 3. Podrużując po mieście Lublin (nawet dzisiaj) widziałem wiele rzeczy jakich oczy zwykłych gapiów nie mogą dostrzec.Jednak nie o wpaniałościach tych miejsc pisać bedę. Mowa tutaj jakości wykonania tychże parków i co z nimi stanie sie potem. O zaniedbanych i opuszczonych przez ludzi drzewach powracających do dzikiej posępnej formy. Koszmarnie wygięte chodniki,które wyglądem za kilka lat przypominać będą mdłą masę ,mogłyby posłużyć za tor przeszkód sportów extremalnych, a pordzewiałe barierki i ławki mogą sprawić Ci tężca.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach