Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi funkcjonariusze policji w garnizonie lubelskim złożyli uroczyste ślubowanie (zdjęcia)

Dzisiaj w szeregi lubelskiej policji wstąpiło aż 85 nowych funkcjonariuszy. Podczas poniedziałkowego uroczystego ślubowania policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka przekazał nowoprzyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

W poniedziałek w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 85 nowych funkcjonariuszy. Młodych policjantów powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. W uroczystości udział wziął także Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, który również przekazał nowoprzyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 59 mężczyzn i 26 kobiet. Funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Świdniku, Włodawie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

W 2022 roku w pięciu naborach przyjęto do służby łącznie ponad 270 nowych funkcjonariuszy. W tym roku planowane są kolejne przyjęcia, które odbędą się w sześciu naborach: w lutym, maju, lipcu, sierpniu, październiku i w grudniu.

(fot. Policja Lublin)

31 komentarzy

 1. Czy zdali normalnie testy psychologiczne i sprawnościowe,czy po znajomości a później na wcześniejszą bo problemy z alkoholem,psychiką?

 2. Uroczyście ślubuję podgolić sobie łeb „na sarmatę” i mścić się na Bogu ducha winnych obywatelach za wszelkie krzywdy, których doznałem z rąk kolegów w gimnazjum!

  • Raczej dzisiaj już po znajomości mało kto. Nikt nie będzie narażał własnej du….y za kogoś. Znam osobiście jednego z przyjęych to na sprawnościówkę jeżdził aż do Katowic a psycholog w Lublinie maglowała go 1,5 h.

 3. Czejs mówi „pieski do bazy” .

 4. Znają obsługę granatników? Nie ma czego zazdrościć. Służba w każdy dzień i o każdej porze. Pensja marna. Wręcz głodowa jak się patrzy na ceny w tym kraju. Powodzenia.

 5. „Będę chronił układ magdalenkowy do utraty tchu i każdego obywatela ktory ma cos przeciwko bede traktował gazem i pałą. Tak mi dopomoz kaczynski z tuskiem.”

 6. czy wiedzą jak używać granatnika ?

 7. ważne żeby potrafili dziewczyny bezpiecznie do lasu wywieźć

 8. Wstyd.

 9. Jak się jest życiowym nieudacznikiem to ma się pretensje do wszystkich o wszystko. Kto wam bronił zostać policjantem, lekarzem, strażakiem, księdzem, wojskowym? A może do szkoły było za bardzo pod górkę? Wiadomo, że wszędzie trafiają się „czarne owce” ale wszystkich jedna miarą mierzyć raczej nie można. A ktoś jak jest życiowo ogarnięty to potrafi dogadać się z każdym z wyżej wymienionych i tych których tu nie wymieniłem.

  • Jak się jest życiowym nieudacznikiem to idzie się właśnie do policji. A ci co byli normalni, to później pod naciskami przyłożonych, albo odchodzą, albo dołączają do grupy nieudaczników.

 10. Po komentarzach to sami mistrzowie sportów i naukowcy z wrodzonym instynktem obrażania innych.A sami są go….o warci.

Z kraju