Nowe targowisko już gotowe. Mieszkańcy zrobią tam zakupy na początku listopada (zdjęcia)

Po kilku latach ma się zakończyć tułaczka drobnych handlarzy w Puławach. Wielokrotne zmiany miejsca targowiska zniechęcały samych przedsiębiorców, jak również mieszkańców zainteresowanych zakupami na targu. Nowe miejskie targowisko ma rozwiązać te problemy.

W pierwszym tygodniu listopada mieszkańcy Puław będą mogli już robić zakupy na nowym miejskim targowisku. Jest ono zlokalizowane przy ul. Dęblińskiej 22, w pobliżu marketu Leroy Merlin. Tym samym zakończył się istniejący od wielu lat w Puławach problem z brakiem miejsca, w którym lokalni handlowcy i wytwórcy mogliby sprzedawać swoje produkty w godnych warunkach. Kupcy przeniosą się tam z ul. Składowej, gdzie dotychczas mogli czasowo handlować. Placem będzie zarządzało przedsiębiorstwo „Nieruchomości Puławskie”.

Puławskie targowisko miejskie istniało od lat na placu po dawnym tartaku. Jednak rozpoczęcie budowy nowej hali widowiskowo-sportowej sprawiło, że kupców przeniesiono na błonia przy ul. Słowackiego i Kaniowczyków. To również okazało się miejscem tymczasowym z powodu rewitalizacji błoni. Kolejną lokalizacją jest ul. Składowa jednak brakuje tam dla wszystkich miejsca. Z kolei klienci przemieszczają się w ścisku, a kupcy narzekają na brak dojazdu. Częsta zmiana lokalizacji zniechęcała samych przedsiębiorców, jak również mieszkańców zainteresowanych zakupami na targu, co wielokrotnie było przyczyną sporów.

Nowa lokalizacja, zdaniem władz miasta, ma być atrakcyjna zarówno dla kupców jak też dla klientów. Znajduje się bowiem przy głównej ulicy oraz w pobliżu marketów Leroy Merlin i Tesco, które odwiedzane są przez tysiące puławian. Cały teren jest też utwardzony, co zapewni dobre warunki. Targ będzie czynny wyłącznie w środy do godziny 15.00.

(fot. UM Puławy)

2 komentarze

 1. a gdyby jakiś „geniusz” pozwolił ludziom sprzedawać i kupować codziennie? Toż Puławy spore miasto i okoliczne miejscowości też się zaopatrują . Czy napisy na kostce za szybko się wytrą?

 2. idealne miejsce dla mistrzówff tylnego napędu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online