Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na nową trasę do Łęcznej nie ma co liczyć. Będą jednak prace, pozwalające nieco upłynnić ruch

Kierowcy, którzy korzystają z trasy Lublin – Łęczna nie mają co liczyć, na znaczącą poprawę warunków podróżowania tą drogą. Z pewnością nie będzie przebudowy drogi jak też nie powstanie nowa trasa. Zaplanowano tylko inwestycje, mające wpłynąć na bezpieczeństwo.

25 komentarzy

  1. Najgorzej jak cwani rajdowcy omijają tą drogę koło szkoły w Zofiówce i dalej po wsiach 120 km/h, a te dziady z gminy nie chcą montować progów zwalniających (postawili znak 30 na godzinę) bo burmistrz Łęcznej ma takie widzimisię. Jak który dziecko potrąci to będzie tylko jego wina.

  2. Budować/rozbudować most z dwoma pasami to koszt który pewnie by równał się do rozbudowy o nowe połówki pasów w obu kierunkach (1,5 pasa ruchu w dwóch kierunkach jak to jest na 19 na Kraśnik czy Lubartów) na całej długości od Łęcznej do Lublina. Rozbudowa drogi na kilkunastu kilometrach na pewno bardziej przysłużyła by sie bezpieczeństwu niż jakiegoś ok 100 metrowego mostu który i tak już jest prawie w mieście a takie zwężenie i spowolnienie przed miastem niektórym się przyda.

  3. Mieszkam niedaleko za granicą Lublina w kierunku Łęcznej. W miejscu gdzie zrobiono „zjazdy” do posesji. W Wólce. Najbardziej poroniony pomysł dla kierowców ! Był pas do jazdy w kierunku Łęcznej i pas tzw. awaryjny. Teraz jest tylko jeden.Z zakazem wyprzedzania.Skręcając na swoją posesję do siebie w prawo zjeżdżałem na pas awaryjny i ruch był płynny. Teraz wszystko co jedzie za mną…hamuje lub wyprzedza po pasie do zjazdu ! Czyli reasumując przepływ pojazdów zostaje zwolniony,bądź są łamane przepisy. Gdzie tu sens i logika ?! Porusza się tu czasem jakiś ciągnik rolniczy.To 100% kierowców łamie idiotyczne przepisy ! Wiem bo niestety 3 razy w roku muszę takim wolnobieżnym sprzętem wyjechać to słyszę prawie w głowie,że jestem tu nie na miejscu i każdy jakby mógł to by mnie górą wyprzedził.A ja ich rozumiem !Bo na głupotę pseudo drogowców chyba tylko prokurator może zaradzić ! A jak mam przejść na drugą stronę ulicy to idę po błocie,bo drogowcy teraz nie mają kasy na chodnik ! Nie pozdrawiam idiotów z GDDKiA !

  4. Licencja wyścigowa B2

    Czyli standardowo, „usprawnienie” ruchu będzie wyglądało tak jak przez ostatnie kilka lat – dojdzie jeszcze więcej (często) idiotycznych linii ciągłych. Bo przecież żeby była linia przerywana w obrębie kilometra nie może być żadnego zakrętu i skrzyżowania. Manerw wyprzedzenia Łęcz-Transa czy innego zawalidrogi jadącego 60 km/h trwa setki metrów.

  5. Na „mądrych ” co to zza biurka „usprawniają ” ruch …nie poradzi …trzeba by ich pogonić w pi….du do jakiejś cięzkiej roboty ,a najlepiej żeby jezdzili codziennie po drodze na której tak „usprawnili” ruch

  6. Światła założyć poszerzyć dla ruchu lokalnego…a po co tam autostrada ? Nie ma jak wyprzedzić na wariata ruch jest płynny …jeśli poszerzą to się zacznie…20 km to nie jest dużo nie muszą pędzić 140 ani 100 wystarczy 80 Niech sobie hulajnogi kupią i poszaleją dla adrenaliny

  7. Taa gdyby pracownicy GDDKiA wzięli się do roboty, zamiast siedzieć przy ławce, herbatce i myśleć jak utrudniać wszystkim życie w obrębie dróg którymi zarządzają to może coś by poszło do przodu. Prawda jest jednak taka że ile razy bym tam nie był po jakaś informacje to zawsze jest akurat w tym momencie kawka herbatka i ciasteczko.

Z kraju