Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa niebezpieczna substancja psychoaktywna w paczce z Chin

Kilogram niebezpiecznego specyfiku zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Przesyłkę ujawniono w Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie codziennie odprawiają setki przesyłek międzynarodowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli zawartość paczek jest skrupulatnie kontrolowana.

W ostatnim czasie w jednej z paczek nadanej w Chinach funkcjonariusze trafili na substancję niewiadomego pochodzenia. W strunowym worku, dodatkowo opakowanym w hermetyczną folię, znajdowały się pokruszone kawałki biało-szarej krystalicznej substancji o nieregularnych kształtach i intensywnym zapachu.

Przesyłka adresowana była do odbiorcy w Kielcach. Zgodnie z dokumentacją miała się w niej znajdować oprawa oświetleniowa. Podejrzana substancja została poddana badaniom, w wyniku których okazało się, że jest to specyfik o właściwościach psychoaktywnych. Substancja ta została ujęta w wykazie substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Lista ta obejmuje substancje, których posiadanie, produkcja, przetwarzanie, przewóz i obrót są nielegalne. Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

9 komentarzy

  1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli zawartość paczek jest skrupulatnie kontrolowana.
    Dobre !

  2. Ależ państwo dba o twoje bezpieczeństwo! szkoda ze nie dba tak o twoje zdrowie i szczęście!! a może i dobrze?

  3. Szkoda że nie ma o tym jak ta celno pocztowa patologia traktuje paczki.

  4. jest coś bardziej niebezpiecznego z Chin jak śmiertelny srovid – 19???

Z kraju