Norbert walczy z guzem mózgu. Potrzeba ogromnej sumy pieniędzy

Norbert boryka się ze straszną chorobą, guzem mózgu – gwiaździakiem anaplastycznym. Ratunkiem jest bardzo kosztowna terapia, na którą potrzeba ponad 800 tys. zł.

– Ten telefon zmienił bieg naszego życia. Dowiedziałam się, że zdarzył się wypadek. Podczas kolejnego kursu Norbert dostał ataku padaczki, samochód uderzył w barierki i się zapalił. Wszyscy zgodnie powtarzali, że to cud, że wyszedł z tego bez większych obrażeń. To jednak była tylko zapowiedź tego, co jeszcze przed nami. Wstęp do życiowego zakrętu – tak zaczyna opisywać początek choroby pani Patrycja, żona pana Norberta.

Od tego dnia zaczęły się pobyty w szpitalu, kolejne badania, wizyty u specjalistów. Lekarze intensywnie szukali przyczyny ataku. Początkowo mówiono niewiele. Aż w końcu pewnego dnia, lekarz podał kartkę i wyszedł. Tam wydrukowano wyrok śmierci. Informacja o tym, że Norbert w głowie nosi tykającą bombę zwaliła najbliższych z nóg. Glejak w takim stopniu zaawansowania to pewna śmierć, pisali niektórzy. W tym momencie świat się dla nich zatrzymał.

– Powrót do domu oznaczał tylko jedno: poszukiwanie ratunku. W Polsce dostaliśmy informację, że terapia może złagodzić objawy, ale nie pokona choroby. Norbert bez wahania się na nią zgodził. Kiedy patrzyłam na niego, jak czytał diagnozę, wiedziałam, że zrobi wszystko, by żyć dalej. Byliśmy na skraju, zrezygnowani czekaliśmy na kolejną wizytę w poradni onkologicznej. Właśnie tam poznaliśmy kogoś, kto tchnął w nas nadzieję. Usłyszeliśmy o możliwość poddania się immunoterapii w Niemczech – relacjonuje pani Patrycja.

Terapia, która daje realne szanse na życie to ogromny koszt. Łączna kwota za leczenie to ponad 800 tysięcy złotych.

– Kwota, której nie mamy i nie jesteśmy w stanie zdobyć. Rozpoczęcie leczenia przewidziano na luty. Mamy miesiąc na zebranie ogromnej kwoty. Kwoty, która ojcu mojego dziecka może uratować życie! Błagam o pomoc! – napisała pani Patrycja.

Tutaj prowadzona jest zbiórka pieniędzy:

https://www.siepomaga.pl/dla-norberta

Pod tym linkiem na Facebooku odbywają się licytacje dla Norberta:

https://www.facebook.com/groups/576248079602335/

W imieniu rodziny dziękujemy za okazaną pomoc!

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Apeluję do redakcji o zablokowanie komentarzy.Ludzie są okrutni,chcą odebrać człowiekowi nawet nadzieję.Nie chcecie wspomóc ,wasza sprawa ale jakim prawem bawicie się w sędziów i specjalistów ?

 2. Za komuny to nie domyślenia ,a teraz nikt ci nie da państwowych.ja wpłaciłem ale to i tak nie uchroni od ś,,,,,ci.Amen.

 3. zawsze się zastanawiam i nie mogę zrozumieć ,dlaczego jakieś leki czy terapie mogące uratować komuś życie ,kosztują jakieś kosmiczne i nieosiągalne dla przeciętnego śmiertelnika kwoty …i nigdy nie uwierzę że wyprodukowanie tych leków kosztuje te kosmiczne kwoty ,ot po prostu sposób na wycisniecie ostatniego grosza od zdesperowanych i szukajacych ratunku ludzi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL