690 680 960

Nocna akcja policji. Funkcjonariusze zwracali uwagę na prędkość i stan techniczny pojazdów (zdjęcia)

W piątek wieczorem lubelscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na kontrole prędkości oraz trzeźwości kierowców. Mundurowi zwracali także szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów.

W piątek wieczorem lubelscy policjanci z grupy „Speed” przeprowadzili wzmożone kontrole na ulicach Lublina. Mundurowi skupili swoje działania w miejscach, gdzie często dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz w rejonie, gdzie istnieje ryzyko organizowanie nielegalnych wyścigów samochodowych.

Policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców. Niektórzy z zatrzymanych do kontroli, chcąc uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego, czy też zholowania pojazdu na policyjny parking, zdzierali z lamp naklejoną folię, czy też na miejscu usuwali usterki, jakie wykryli policjanci.

Mundurowi skontrolowali ponad 180 osób ujawniając blisko 170 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista to 33-latek, który kierując hondą na ulicy Wyścigowej przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h.

W działaniach brało udział kilkanaście radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych z Lublina, Puław i Ryk. Funkcjonariusze pojawiali się tam, gdzie w przeszłości dochodziło do nielegalnych wyścigów. Mundurowi zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane.

– Od momentu powstania grupy „Speed” do 31 grudnia ubiegłego roku mundurowi na terenie całego województwa skontrolowali blisko 20 tys. pojazdów. Ujawnili 20971 wykroczeń, zdecydowana większość, bo aż 16239 to wykroczenia dotyczące przekroczenie prędkości. 692 stanowiły te dotyczące przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali 668 praw jazdy ujawniając przy wykroczeniach także 60 przestępstw. Główne z nich to jazda w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazda pomimo cofniętych uprawnień – informuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

  1. Na wyścigowej scigać się nie można od kiedy ?

  2. niekturzy to faktycznie przeginaja ale zeby jedno bmw gonilo drugiego beemczarza smiac mi sie z tego chce

  3. Nie chce nic mówić ale na zdj jest audi a4 b5 pozdrawiam fotografa

  4. Milicja w przerwie od pałowania i nękania obywateli rozpoczyna akcje: zbieramy na rozdawnictwo partii rządzącej

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin