Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nocami nie dają spać mieszkańcom, wpadli podczas policyjnej akcji „Stop-drift” (zdjęcia)

Lubelscy policjanci w trakcie akcji „Stop-drift” skontrolowali blisko 150 pojazdów. W trakcie działań ujawnili 115 wykroczeń i zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych, m.in za przekroczenie emisji hałasu. Policjanci prowadzili nocne działania wobec kierujących, których agresywny styl jazdy powoduje zagrożenie w ruchu drogowym oraz prowadzi do zakłócenia spoczynku mieszkańcom.

W ciągu ostatnich dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Stop – drift”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy przejawiali agresywny i brawurowy styl jazdy.

Co więcej, funkcjonariusze starali się eliminować z ruchu drogowego pojazdy naruszających normy emisji hałasu. W trakcie akcji policjantów wspomagali pracownicy monitoringu miejskiego, którzy na bieżąco obserwowali ulice miasta i przekazywali informacje o próbach naruszeń przepisów, wskazywali również, gdzie kierujący driftują.

Działania lubelskich policjantów wspierali mundurowi z Kraśnika, Lubartowa i Opola Lubelskiego, którzy pojawili się w Lublinie nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

– Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 150 pojazdów i ujawnili 115 wykroczeń związanych głównie z przekroczeniem dozwolonej prędkości lub stwarzaniem zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kontrolowane samochody i motocykle były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 36 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu przekroczenia norm emisji dźwięku lub stwierdzenia innych istotnych nieprawidłowości – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Mundurowi zapowiadają kontynowanie podobnych działań przy wsparciu pracowników monitoringu miejskiego, którzy na bieżąco zgłaszają ryzykowne zachowania na drodze kierujących pojazdami, zwłaszcza tych decydujących się na traktowanie miejskich ulic jako toru do driftowania.

Nocami nie dają spać mieszkańcom, wpadli podczas policyjnej akcji „Stop-drift” (zdjęcia)

Nocami nie dają spać mieszkańcom, wpadli podczas policyjnej akcji „Stop-drift” (zdjęcia)

Nocami nie dają spać mieszkańcom, wpadli podczas policyjnej akcji „Stop-drift” (zdjęcia)

Nocami nie dają spać mieszkańcom, wpadli podczas policyjnej akcji „Stop-drift” (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin\nadesłane Łukasz)

40 komentarzy

 1. Zapraszam policję na spółdzielczości pracy przy galerii Olimp.

 2. Takie akcje powinny być codziennie.

 3. Tak ok tylko im o kasę chodzi a nie o hałas,gnębić obywatela !!!!

  • Zamontuj sobie taki rączyco strzelający wydech wewnątrz kabiny i sobie tak jeździj tylko pozamykaj okna !!!.

  • Za mało takich akcji. Inna sprawa, że parkingi przed sklepami/galeriami powinny być zamykane na noc. Wtedy w naturalny sposób byłoby tego mniej.

 4. Mieszkańcy centrum

  Super akcja dziękujemy bardzo i pozdrawiamy serdecznie.

 5. Szkoda tylko ze to taka jedna akcja.

 6. co piątek – sobota takich pseudo kierowców mistrzów prostej spotkać można na raptem pięciu ulicach w centrum, a na tygodniu to średnio rozwinięta małpa wie gdzie ci pseudo mistrzowie ustawiają się i robią te swoje wyścigi albo dryfty po skrzyżowaniach o ruchu okrężnym według nich rondach

 7. Najlepsze foto ostatnie te Subaru ten złom co ryczy jak by miał sie rozpaść,i ten ten kierowca pseudo , dziewczyna drifter szlauf,więcej takich akcji .

 8. O, jest ta pochewka z żółtego Camaro LWL. Na Strzeszewskiego cały czas huczy, burczy i pop’ierduje to badziewie (wraz z chyba bardzo bliskim kolegą z jakiegos mustanga). Drugi mistrz z tej ulicy lata srebrnym motorkiem i regularnie jeździ po chodniku (mam zdjęcia, niebawem wyślę na Policję).
  A takie akcje powinny być codziennie. To, że mieszkam w mieście nie oznacza, że banda oszołomów może przez całą noc hałasować. Nie można wyspać się, dzieci wystraszone… Był tor to scigaliscie sie po Solidarności / 1000 lecia (miedzy innymi buraczane niebieskie A4 avant na krakowskich tablicach). Nie ma toru, to robicie dalej to samo, mistrzowie prostej (wjazdy i zjazdy z ekspresówek to dla was zbyt wiele, miszczowie).

 9. Zapraszamy drogówkę z Lublina do Lubartowa, do patrolu jedna ulica przy której jest posterunek Policji, wieczorne i nocne przejazdy głośnych i szybkich pojazdów 4 i 2 koła.

 10. Zapraszam do Włodawy pod biedronkę przy Lubelskiej godzina 20 .

Z kraju