Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Noc Kultury: Wpłynęło 200 propozycji od mieszkańców

O północy w nocy z wtorku na środę zakończył się nabór projektów na Noc Kultury. Propozycje złożą się na program dziewiątej edycji festiwalu.

Około 200 propozycji projektów wpłynęło podczas otwartego naboru który zakończył się wczorajszej nocy. Swój pomysł na wydarzenie mające się odbyć podczas Nocy Kultury mógł zgłosić każdy chętny. Z tej okazji skorzystały nie tylko lubelskie instytucje kulturalne i organizacje pozarządowe, ale też koła studentów i licealistów, grupy przyjaciół czy prywatne firmy. Wśród nich są także projekty instytucji spoza Lublina.

– Najwięcej propozycji dotyczy wydarzeń muzycznych. Wiele pomysłów nawiązuje do historii miasta i regionu lubelskiego. Wśród zgłoszeń nie zabrakło gier miejskich, wystaw, warsztatów, pokazów, spektakli teatralnych czy instalacji artystycznych w przestrzeni miasta. Otrzymaliśmy też interesujące pomysły na projekty dla najmłodszych uczestników Nocy Kultury czy miłośników sztuki kulinarnej – wylicza Wawiórka-Kamieniecka koordynatorka Nocy Kultury.

Organizatorzy są też w stałym kontakcie z wieloma artystami i instytucjami, bez których nie wyobrażają sobie Nocy Kultury. Teraz trwa sprawdzanie projektów które zostały zgłoszone. Do pracy wkraczają też kuratorzy, czyli zespół programowy festiwalu. W ciągu dwóch tygodni muszą oni skontaktować się z Organizatorami poszczególnych projektów w celu włączenia ich zgłoszeń do programu Nocy Kultury 2015.

– Noc Kultury jest wydarzeniem wyjątkowym przede wszystkim ze względu na wielość gospodarzy. Dziękujemy wszystkim Organizatorom za zaangażowanie i chęć aktywnego włączenia się w tworzenie programu..– wyjaśnia Joanna Wawiórka-Kamieniecka. Dziewiąta edycja wydarzenia odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca a jaj szczegółowy program przedstawiony zostanie już niebawem.

(fot. materiały organizatorów)
2015-04-01 19:56:52

2 komentarze

  1. Najwspanialsza lubelska noc. Już nie mogę się doczekać!

  2. niestety na Noc Kultury co raz mniej ma wspólnego z kulturą, bo co raz więcej pseudoartystycznych gniotów, straganów i dyspensa na alkohol, no chyba, że miastu zależy na promowaniu takiej prostackiej „kórtóry”, bo w końcu ogłupianie pospólstwa to od paru lat przywilej władzy, więc im na rękę taki badziew

Z kraju