690 680 960

Niezwykli bohaterowie w akcji. Oddaj krew i uratuj komuś życie

Bohaterowie nie noszą peleryny, ale ratują życie innym, dzieląc się krwią – pod takim hasłem w sobotę 21 sierpnia na parkingu przed SKENDE i IKEA odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Dla osób, którzy tego dnia podzielą się krwią, partnerzy przygotowali niespodzianki.

Krwiobus będzie czekał na parkingu przed wejściem do SKENDE od strony Al. Spółdzielczości Pracy, przy placach zabaw. Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00.

– Wakacje to bardzo ciężki czas, ponieważ część krwiodawców wyjeżdża na urlopy. Obecnie stany magazynowe krwi są bardzo niskie, więc każda donacja i organizowana zbiórka jest na wagę złota. Doceniamy zaangażowanie firm, które współpracując z nami, wspierają honorowe krwiodawstwo i angażują się na rzecz rozpowszechniania tej idei – mówi Paweł Filip, kierownik Działu Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Każdy honorowy krwiodawca, który w tym dniu odda krew otrzyma kartę podarunkową do sklepu IKEA o wartości 20 zł, voucher na godzinę bezpłatnej gry w snookera w Strefie Sportu Lubelskiej Akademii Sportowej w SKENDE oraz voucher na orzeźwiający sok.

Jednocześnie centrum krwiodawstwa przypomina, że bardzo chętnie nawiąże współpracę z kolejnymi lokalnymi podmiotami. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona partnerów, promujących krwiodawstwo na Lubelszczyźnie, wystarczy napisać maila na adres: [email protected]

(fot. lublin112.pl, nadesłane)

4 komentarze

 1. A może by zrobić akcję „Krew za punkty” skierowane do wariatów drogowych?

 2. Cieee chorobaaaa !!!

  Z racji wieku (bez mała 73 wiosny), nie nadaję sie na dawcę tego życiodajnego płynu, ale był okres, że powodowany hasłem, ze jak mnie będzie potrzebna to z pod ziemi wygrzebią, a ja dostanę, oddałem ponad 7 litrów krwi.
  Potem zdarzyło się, że potrzebowałem… wtedy usłyszałem, że jak chcę dostać krew to mam się zwrócić do mojej rodziny, przyjaciół, bo to co oddałem wcześniej i obiecanki, są nieważne.
  Zwróciłem się do bliskich mi ludzi, oddali, a ja raz na zawsze zostałem wyleczony od honorowego oddawania krwi – oddawałem tylko przyjaciołom, rodzinie.
  Opisałem tak szeroko bo teraz nawet nawet jakbym mógł oddać, tak za frajer bym nie oddał.

 3. Pandemia zahamowała oddawanie krwi w pierwszy okresie jej trwania. Kto za to odpowie? Który Minister Zdrowia?

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej