Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nieznany sprawca podpalił drewnianą rzeźbę stojącą przy bulwarze nad Bystrzycą (zdjęcia)

Nieznana osoba lub osoby zniszczyły jedną z drewnianych figur stojących przy bulwarze nad Bystrzycą w Lublinie. Rzeźba została podpalona, co więcej ktoś wyrwał również znak rogowy.

Po raz kolejny drewniane rzeźby stojące w Lublinie przy bulwarze nad Bystrzycą stały się obiektem ataku wandali. Tym razem ktoś podpalił jedną z nich, a następnie oderwał od niej głowę. Rzeźba po podpaleniu częściowo spłonęła. W pobliżu znajduje się również wyrwany znak drogowy. O wszystkim powiadomił nas Czytelnik.

To nie pierwszy raz kiedy wandale wyładowali swoją agresję na drewnianych figurach. Równo rok temu nieznani sprawcy poprzewracali rzeźby. Trzy z pięciu drewnianych rzeźb, pomimo tego że były zamocowane na solidnych betonowych podstawach, przewrócono. Wówczas żadna z nich nie uległa zniszczeniu.

Rzeźby powstały latem 2019 r. podczas pleneru artystycznego zorganizowanego przez Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry. Artyści mieli za zadanie stworzyć rzeźby inspirowanie Lublinem, jego historią lub architekturą. Powstały m.in. postacie Biernata z Lublina czy też mechanika samolotów z fabryki Plage i Laśkiewicz.

(fot. nadesłane Artur – dziękujemy!)

19 komentarzy

 1. Podpis elektroniczny

  Jak równo rok temu to trzeba sprawdzić czyje były imieniny .

 2. Próba generalna przed marszem.

 3. Nie wypowiem się tak jakbym chciał, bo 112 komentarza nie pozwoli opublikować, tylko „popipam” sobie w „inencji”: Piiip… piiip… piiiip… piiip… jego mać !!!

 4. Bydłolewackie.

  • Dlaczego akurat lewackie? Ja bym powiedział, że to po prostu bydło.

   • A ja bym powiedział, że to bydło pisokatolickie ?

    • Pismatoły pisza dla odwrocenia, że to lewaki – stara pzpr-owska szkoła.

    • stoje kiedyś w kosciele a tu wchodzi łepek moze 16-18 lat z kurtką z napisem „śmierć wrogom ojczyzny” , w kościele! kim są ci wrogowie można sie tylko domyslać słuchając kazań

  • Bo pomyśleli, że to są rzeźby świętych katolickich. Może już czas podpisywać, że to świecka rzeźba artystyczna?

   • Raczej to ich sprowokowało, że to nie „świete” a świeckie. W kraju zawierzonym tylu świetym stawiać świeckie rzeźby to nie po bożemu.

 5. Poczucie bezkarnosci prowadzi do takich zachowań, a jeśli kary są niskie lub w zawieszeniu to nic nie dają. Prace społeczne, praca w hospicjum, domu pomocy itp jako kara może by czegoś nauczyły i dały w kośc takiemu delikwentowi

  • Teoretycznie, gdybyś znalazł/ znalazła się w domu pomocy, hospicjum, itp. to chciałbyś/chciałabyś by taki wywaleniec opiekował się Tobą? Odpowiedzi nie oczekuję.

 6. to pewnie jakies pijaki albo naćpani

 7. Przecież to ślepy Patryczek. Póki siedział to był spokój niedawno wyszedł i od nowa zaczyna podpalać. Ciekawy która altanka się teraz zapali na przyjaźni?!?!?!

 8. cwiczenia przed marszem kiboli, oni lubia podpalac rzeczy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo